Zdrajca wśród Chissów

Theron Shan, wróg numer jeden Galaktycznego Sojuszu, ukrywa się wśród czerwonookich Chissów. Separatystyczna frakcja tej starej i zaawansowanej cywilizacji dąży do wojny, a w zamian za informacje udziela schronienia byłemu republikańskiemu agentowi. Syndic Zenta, lider buntowników, ukrywa się na planecie Copero i przygotowuje swoje siły do walki. Wspólnie z imperialną towarzyszką Rainą Temple gracz zmierza na barwny świat Chissów, aby odnaleźć zdrajcę oraz zapobiec wybuchowi kolejnego konfliktu w niespokojnej galaktyce.

W nowym rozdziale historii po „Rycerzach Wiecznego Tronu” znajdzie się:

  • Wyprawa na świat Chissów Copero w nowej misji typu flashpoint,
  • Nowa i emocjonująca historia pościgu za zdrajcą,
  • Powrót towarzysza Imperialnego Agenta – Rainy Temple.

W tworzeniu nowego etapu gry Star Wars The Old Republic „Zdrajca wśród Chissów” udział wziął sam Timothy Zahn, który otrzymał dużo swobody w przedstawieniu swojej autorskiej rasy z gwiezdnowojennego uniwersum. Komentuje on udział w tym nietypowym projekcie tak:

Była to niesamowita okazja do wprowadzenia większej ilości kobiecych Chissów, a co zawsze chciałem zrobić w książkach. Dużą zabawą była eksploracja kultury Chissów, która jeszcze nie pojawiła się w książkach (oficjalnego kanonu), jak struktura ich społeczeństwa oraz kulturowe zwyczaje. Możemy zacząć teoretyzować, co byłoby, gdyby Chissowie wycofali się z wielkiej galaktycznej wojny pomiędzy wydarzeniami ze Starej Republiki a filmów i zobaczyć to w kolejnych rozdziałach gry.

Bogowie Zakuul

Poszukiwanie zdrajcy ukrywającego się wśród Chissów to nie jedyne co będziemy mogli w najbliższym czasie robić w Starej Republice. Bioware udostępniło grafikę koncepcyjną przedstawiającą Nahut, trzeciego bossa w operacji „Bogowie z maszyn”, który swoją premierę w grze będzie miał miejsce 28 listopada.

Źródło: link.