Jak zapewne wszyscy dobrze wiemy najszybszy złom w galaktyce pierwotnie należał do Lando Calrissiana, a dopiero po nieudanej partyjce w sabacca wpadł w ręce początkującego przemytnika Hana Solo. Jednak Sokół nie zawsze był „złomem”. W niezatytułowanej jeszcze Hantologii zobaczymy go z zupełnie innej strony. Przede wszystkim będzie on statkiem nowym i w pełni sprawnym. Będzie to ciekawa odmiana biorąc pod uwagę jak duża część Gwiezdnej Sagi, poświęcona została zgadywaniu co jest nie tak ze starym frachtowcem.

Niebieski przemytnik

Jak donosi portal makingstarwars.net, w Hantologii zobaczymy odświeżonego Sokoła Millennium, który należeć będzie do granego przez Donalda Glover’a Lando Calrissiana. Statek będzie wyglądał na nowszy, a co pierwsze ma się rzucić w oczy to jego czysta biała barwa i niebieska obwódka wokół krawędzi kadłuba. Frachtowiec ma przypominać odrobinę ten, który widzieliśmy (jeśli nie to polecam zajrzeć tutaj) w małym cameo w Zemście Sithów.

Ponadto w Hantologii mamy wreszcie zobaczyć to, o czym Han mówił tak często, czyli Sokoła przemycającego towary przez galaktykę. Wycięcie w kadłubie statku ma być miejscem dokowania specjalnego modułu cargo, który można porzucić w każdej chwili. Przydaje się to, gdy przewozi się dostawę przyprawy, a zza księżyca wynurza się Imperialny patrol.

Film w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje 25 maja 2018 roku. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke, Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

Źródło: link.