Bardzo ciekawe informacje dotyczące niezatytułowanego (jak długo jeszcze???) filmu o Hanie Solo, dostarczył nam dziś portal MakingStarWars.net. Rzecz dotyczy światów, które mamy jakoby zobaczyć w filmie.

/Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, poniższe informacje z plotek, awansują na SPOILERY, dlatego też na dalsze czytanie decydujecie się na własną odpowiedzialność./

Lista planet

Źródła portalu donoszą, że w filmie najistotniejszą rolę odegra pięć systemów. Ostatecznie może pojawić się ich więcej, ale te mają być najważniejsze:

  • Corellia
  • Kessel
  • Iridium
  • Savareen
  • Vandor

Są też szczątkowe informacje (także niepotwierdzone plotki) i domysły na temat każdej z nich.

Corellia

Z tej właśnie planety pochodzi Han Solo. Słynie ona ze swych statków i pilotów. Spekuluje się, że tam też zobaczymy najmłodszego Hana Solo uczestniczącego w wyścigach śmigaczy czy podracerów.

Kessel

To kolejna dobrze znana planeta, nie tylko ze względu na rekordowy wyczyn Hana. Na Kesselu znajdują się prawdopodobnie kopalnie, czy inne obozy przymusowej pracy. Być może to właśnie tam główny bohater spotka po raz pierwszy swego najlepszego i wyjątkowo włochatego przyjaciela.

Iridium

Ma to być jakoby górzysta, nieprzyjazna planeta. W expanded universe była ona domem i bazą niebezpiecznych piratów. W nowym kanonie iridium, to także nazwa bardzo cennego surowca. Przypadek? Nie sądzimy.

Savareen

To planeta, o której nie wiadomo praktycznie nic, poza tym, że znana jest ze swej brandy. Trudno się zatem dziwić, że zainteresować może ona Hana Solo.

Vandor

W expanded universe był to system kilku planet zlokalizowanych w niewielkim oddaleniu od Coruscant. Aczkolwiek jest też teoria, jakoby nie chodziło wcale o Vandor, a Fondor, czyli planetę, która pojawi się w nadchodzącej grze star Wars: Battlefront 2. Po raz kolejny musimy zatem zapytać – przypadek? Odpowiedź też jest ta sama.

Film w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje 25 maja 2018 roku. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Kira), Phoebe Waller-Bridge, Paul Bettany, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

 

Źródło: link.