Portal MakingStarWars.net ujawnił bardzo, ale to bardzo ciekawą plotkę na temat roli Warwicka Davisa w nadchodzącym filmie o Hanie Solo.

/Poniżej znajdują się potencjalne SPOILERY, dlatego też czytanie kontynuujecie na własną odpowiedzialność./

Źródła portalu donoszą, że aktor najbardziej znany z roli Ewoka Wicketa, w filmie o młodym Hanie Solo wcieli się w postać droida zwanego Walecznym Droidem 2 (Fight Droid 2). Nie było by w tym może nic aż tak fascynującego, gdyby nie fakt, że ów Waleczny Droid 2 jest typem droida zasilającego (power droid), czyli słynnego „Gonka” – jednego z najbardziej kiczowatych, a przez to i kultowych droidów Oryginalnej Trylogii.

Droid zasilający GNK

Jednak postać Warwicka Davisa ma znacznie różnić się od swego protoplasty i faktycznie ma mieć sporo usprawnień służących do walki, jak na przykład piły łańcuchowe zamiast rąk. Zapowiada się to tak absurdalnie, że może być wręcz wspaniałe.

Niestety poza nazwą i krótkim opisem o Walecznym Droidzie 2 nie wiemy nic więcej. Kim jest? Po czyjej stronie walczy? Ani też kim był Waleczny Droid 1? Patrząc jednak na większość poprzednich ról Warwicka Davisa w uniwersum Star Wars można się domyślać, że jego rola nie będzie duża.

Tym niemniej ja już nie mogę się doczekać, by Walecznego Droida 2 zobaczyć na ekranie. A to nastąpi już 25 maja 2018 oku, kiedy to film w reżyserii Rona Howarda trafi na ekrany. W obsadzie, poza Warwickiem Davisem, są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Kira), Phoebe Waller-Bridge, Paul Bettany, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

Źródło: link.