Swoista polityka medialnej ciszy jaka ma miejsce w stosunku do Ostatniego Jedi na szczęście nie odbija się na drugim aktualnie kręconym filmie czyli Hantologii. Ron Howard stale raczy nas przez swoje media społecznościowe kolejnymi materiałami z planu i nie zapowiada się aby miał z tym przestać. Z perspektywy widza i fana uniwersum Gwiezdnych Wojen muszę przyznać, że podejście takie bardzo mi się podoba. Takich reżyserów potrzeba gwiezdnej sadze.

Kopalnia przyprawy

Ron podzielił się na swoim twitterze zdjęciem lokalizacji, której każdy sympatyk Hana Solo na pewno spodziewał się po filmie. Sławna, niekoniecznie w pozytywnym wydźwięku, kopalnia przyprawy na Kessel to miejsce bardzo mocno związane z historią kapitana Sokoła Millennium. Czyżbyśmy mieli zobaczyć sławny 12 parsekowy „Kessel run”? Zastanawiającym jest czy w filmie nie pojawi się również wątek niewolnictwa na które to Solo był szczególnie wyczulony w swoim staro kanonicznym wcieleniu. Powstanie na terenie kopalni byłoby ciekawym elementem filmu, które nie tylko mogłoby dostarczyć emocjonujących scen akcji, ale i wytłumaczyć pojawienie Dartha Vadera o ile potwierdzą się plotki. Kto jak nie on mógłby stłumić rebelię na przyprawowej planecie?

Planeta Kessel jest jednym z tych elementów Gwiezdnych Wojen, który pojawia się w tle, ale przez dekady nie zagościła na dużym ekranie. Wspomina ją ze strachem w głosie C-3PO, kiedy imperialne oddziały szturmują rebeliancki okręt Tantive IV. Przywołuje Han Solo za każdym razem, gdy przechwala się osiągami Sokoła Millennium. W książkach starego kanonu planeta i jej kopalnie pojawiają się wielokrotnie, ale prawdziwie ożyła w premierowym odcinku serialu Rebelianci, gdzie bohaterowie ratują ze szponów Imperium zniewolonych Wookiech. Czyżby młody Solo miał dokonać podobnego czynu i zaskarbić sobie tym lojalność Chewbaccy do końca swoich dni?

Film w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje 25 maja 2018 roku. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke (Kira), Phoebe Waller-Bridge, Paul Bettany, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

Źródło: link.