Ostatnio EA podzieliła się z fanami zasadami działania punktów bitewnych oraz klasą ciężką w Star Wars Battlefront II. Teraz studio zaprezentowało materiał przedstawiający grywalne postaci specjalne. Dowiadujemy się z niego ciekawych szczegółów dotyczących tych unikatowych jednostek.

Postacie Specjalne

Postacie specjalne wyróżniają się na polu walki. Stanowią ogniwo łączące żołnierzy i bohaterów – dysponują wyjątkowymi właściwościami i wpływają na przebieg rozgrywki. Są one w stanie przerwać impas w kluczowych punktach, przemieścić się na tyły wroga i przypuścić atak z zaskoczenia lub skierować na nieprzyjaciół strumień ognia, który wykurzy ich z kryjówki. Wraz z pojazdami stanowią część nowej mechaniki wsparcia, która stopniowo dodaje każdemu starciu odpowiedniej bitewnej dramaturgii.

Korzystając z punktów bitewnych w trakcie walk, gracze zyskują możliwość odradzania się jako jedna z wielu wyjątkowych postaci specjalnych, które znamy ze świata Star Wars. Jako postać specjalna gracze nie zyskają dostępu do siły bojowej Hana Solo czy Dartha Maula, staną się jednak wymagającym przeciwnikiem dla pojedynczego żołnierza wroga, zdobywając na bieżąco punkty bitewne za asysty i zabójstwa, a przez to odblokowując dostęp do pojazdów i bohaterów.

EA zdradziło również, w jaki sposób postacie specjalne wyróżniają się na tle pozostałych jednostek.

Każda postać specjalna korzysta z potężnego uzbrojenia i unikatowych zdolności. Niektórzy, jak żołnierze skokowi klonów, mogą wzbić się w powietrze nad głowami nieprzyjaciół i zaatakować ich od tyłu. Inni, jak szturmowcy śmierci, dysponują śmiercionośną i budzącą grozę technologią imploderów dźwiękowych.

Oczywiście twórcy starają się zachować pozory zgodności z kanonem w trybie wieloosobowym dlatego też…

Postaci specjalne są przypisane do map, które uzasadniają tematycznie ich obecność. Gracze będą zmagać się ze szturmowcami ogniowymi Najwyższego Porządku na terenie bazy Starkiller, ale próżno będzie ich szukać na Theed.

Według mnie tego rodzaju specjalne jednostki to świetne urozmaicenie rozgrywki. Mogliśmy dostrzec początki tych jednostek w Star Wars Battlefront z 2015 roku. Tam strażnicy niektórych bohaterów pełnili podobną funkcję. Dyrektor Krennic, Księżniczka Leia czy Imperator mieli własne unikatowe jednostki, które wyróżniały się wyglądem, wytrzymałością, ulepszeniami oraz przede wszystkim siłą ognia.

Możliwość zagrania takimi postaciami jak Szturmowiec Śmierci, Wojownik Wookiee czy Szturmowiec Ogniowy zapowiada się bardzo interesująco.

Tekst o postaciach specjalnych w Star Wars Battlefront II pojawił się na ea.com.

NOWE GRAFIKI

Co więcej EA podzieliła się z nami wyglądem niektórych postaci specjalnych.

Szturmowiec Ogniowy Najwyższego Porządku 

Postaci specjalne w Star Wars Battlefront II

Wojownik Wookiee 

Postaci specjalne w Star Wars Battlefront II

Super droid bojowy B2

Postaci specjalne w Star Wars Battlefront II

Szturmowiec Śmierci

Postaci specjalne w Star Wars Battlefront II

Postaci specjalne prezentują się nad wyraz dobrze. Czuć od nich tę wyjątkowość. Umiejętności każdej z nich mają bardzo się od siebie różnić i wymuszać na graczach stosowanie różnorodnych taktyk. Nie mogę się doczekać wypróbowania ich w akcji w becie, która rozpoczyna się już za dwa miesiące.

STAR WARS BATTLEFRONT II

Premiera gry Star Wars Battlefront II zaplanowana jest na 14 listopada 2017 roku. Gra będzie dostępna na Playstation 4, Xbox One oraz PC.

Jeśli interesuje was temat gry Star Wars Battlefront II lub książki Battlefront II: Inferno Squad to zapraszam do innych artykułów poświęconych tym tematom: