Na konferencji E3 dowiedzieliśmy się, że twórcy gry Star Wars Battlefront II zrezygnowali z żetonów bohaterów na rzecz punktów bitewnych. Teraz EA udostępniło artykuł, gdzie tłumaczy zasady działania tego nowego mechanizmu opartego na punktach.

Punkty bitewne to nowy element w Star Wars Battlefront II, który wzbogaca rozgrywkę o dodatkowy aspekt ryzyka i korzyści. Za każdym razem, gdy przyczynisz się do postępu drużyny w takich trybach jak galaktyczny szturm, zdobywasz punkty bitewne. Wyeliminowanie przeciwnika? Przyjście na ratunek sprzymierzeńcowi? Większość działań gracza na polu walki przełoży się na punkty, które wymienić można na wsparcie wpływające na przebieg bitwy. Zamień się w szturmowca śmierci i dokonaj wyrwy w linii nieprzyjaciela, albo przeskocz na tyły wrogich sił jako droid rakietowy B2.

Choć gracze rozpoczynają rozgrywkę zazwyczaj jako jedna z czterech klas żołnierskich, mogą odrodzić się na polu walki jako siły wsparcia. Mogą one przybrać wiele form, od pilotowanych przez gracza myśliwców V-wing czy czołgów AAT, po postaci specjalne, takie jak żołnierze skokowi klonów czy superdroidy bojowe B2. Pulę punktów bitewnych możesz również powiększać w trakcie prowadzenia pojazdu lub gry jako postać specjalna.

Punkty bitewne w Star Wars: Battlefront II

Różne klasy postaci w Star Wars: Battlefront II

Po zgromadzeniu większej liczby punktów uzyskasz również dostęp do największych bohaterów uniwersum Star Wars. Żetony odblokowujące bohaterów odchodzą do lamusa, ustępując punktom bitewnym, które umożliwią graczom poprowadzenie natarcia jako Yoda, Kylo Ren czy Boba Fett.

Punkty bitewne wymagają od gracza sprawnej analizy. Czy zdecydujesz się gromadzić punkty, czy wydasz je już w trakcie pierwszego odrodzenia? Czy przeznaczysz punkty na postaci specjalne, dążąc do dominacji na wczesnym etapie gry, czy też będziesz kontynuować walkę jako żołnierz po to, aby w kulminacyjnym momencie przechylić szalę zwycięstwa, wprowadzając na pole walki Dartha Maula?

Brzmi to bardzo interesująco. Jest to na pewno lepszy sposób na zdobywanie ulepszeń, czy bohaterów, niż przypadkowo rozrzucone żetony, a na które zazwyczaj w pobliżu wyczekiwała grupa graczy. Dodatkowo na gameplayach można było zobaczyć, że punkty bitewne są bardzo praktyczne. W ich zdobywaniu liczą się umiejętności, a nie jak w przypadku żetonów szczęście. Miejmy nadzieję, że mikropłatności w grze, nie wpłyną na ilość zdobywanych punktów bitewnych.

Tekst o punktach bitewnych oryginalnie został opublikowany na stronie ea.com.

Nowe grafiki

Dodatkowo dzięki Hollander’owi Cooper’owi z EA Star WarsReveals poznaliśmy szczegóły oraz umiejętności klasy ciężkiej.

Razem z PlayStation Nation jesteśmy naprawdę podekscytowani ujawnieniem nowych informacji na temat klasy ciężkiej. Włączając w to ekskluzywne pierwsze spojrzenie na różne wersje klasy ciężkiej, którą będziesz mógł zagrać, w zależności od epoki i frakcji. To ma sens, prawda? Podczas walki taktyki między klasami mogą nie zmieniać się przez lata, żołnierze sami dostosują się wizualnie, aby dopasować się sytuacji do w Star Wars Battlefront II.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, klasy będą przestrzegać tych samych zasad zaangażowania niezależnie od ich epoki. Jeśli chodzi o klasę ciężką, wyróżnia się ona skoncentrowaną siłą ognia z broni ciężkiej. Niezależnie od tego, czy musisz sprowadzić deszcz ognia, przytrzymać linię w pobliżu punktu przechwytywania, czy brutalnie przemierzyć drogę przez wąski korytarz, klasa ciężka jest w stanie to zrobić dzięki ich dwóm podstawowym umiejętnościom:

– Tarcza przeciwpancerna: Mała tarcza, która umożliwia graczowi strzelanie podstawową bronią podczas powolnego przemieszczania się.

-Wartownik:  Wejdź w potężny tryb bojowy o średnim zasięgu, w którym użyjesz ciężkiego, powtarzającego się blastera zadającego ogromną ilością obrażeń. Podczas tej umiejętności gracz ma ograniczoną możliwość ruchu i jest w znacznym stopniu spowolniony.

A tak prezentują się udostępnione nowe grafiki:

Punkty bitewne w Star Wars Battlefront II

Klasa ciężka zapowiada się naprawdę ciekawie. Umiejętności tego rodzaju żołnierza idealnie wpisują się w mój styl grania. Powoli, ale wybuchowo. Klasa ta jest skierowana do cierpliwych i precyzyjnych graczy, a więc może okazać się jedną z rzadziej wybieranych klas, ze względu na spowolnienie jednostki. Ja jednak czuję, że będzie ona moją ulubioną!

Star Wars Battlefront II

Premiera gry Star Wars Battlefront II zaplanowana jest na 14 listopada 2017 roku. Gra będzie dostępna na Playstation 4, Xbox One oraz PC.

Jeśli interesuje was temat gry Star Wars Battlefront II lub książki Battlefront II: Inferno Squad to zapraszam do innych artykułów zajmujących się tymi tematami: