Fantasy Flight Games zapowiedziało właśnie wydanie nowego dodatku do swej hitowej gry Star Wars: Armada. Nie było by może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Corellian Conflict będzie epickich rozmiarów kampanią przeznaczoną dla 2-6 graczy.

swm25_sample

Gracze zostaną rzuceni w sam środek galaktycznego konfliktu, w którym będę musieli opowiedzieć się po stronie Imperium lub Rebelii, a następnie w drużynach toczyć zaciekłe boje o najważniejsze szlaki handlowe, kluczowe stocznie i bazy wypadowe, by zadecydować o losach corelliańskiego sektora.

Nowa forma rozgrywki – kampania, zagwarantuje, że każda bitwa będzie mieć długofalowe konsekwencje, a doświadczenie w nich zbierane może zadecydować o ostatecznym zwycięstwie w kampanii.

To zapewni zdobycie określonej liczby punktów, które zyskać będzie można w bitwach, ale także poprzez uzyskanie kontroli nad każdy z dwudziestu pięciu, kluczowych dla corelliańskiego sektora, lokalizacji (każda z nich poza punktami, zapewnia także dodatkowe korzyści). Wszystko to sprawia, że rozgrywanie kampanii będzie niezwykle złożoną i wymagającą, ale przy tym i niezwykle wciągającą rozrywką dla każdego fana gry Star Wars: Armada.

Jednak w dodatku coś dla siebie znajdą także osoby preferujące standardową rozgrywkę i dotychczasowe zasady, bowiem w pudełku znajduje się dwanaście zupełnie nowych kart misji (objectives), oraz szesnaście nowych kart szwadronów (squadrons), z których korzystać można zarówno w kampanii, jak i standardowej rozgrywce.

karty

Wszystko to sprawia, że żaden fan Star Wars: Armada nie przejdzie obok tej pozycji obojętnie. Dodatek Corellian Conflict zadebiutuje w sklepach w czwartym kwartale tego roku (dokładna data nie jest jeszcze znana).