Podczas Star War Celebration Europe 2023 pojawiły się kolejne ciekawe informacje na temat serialu The Acolyte, tym razem jednak zostały ujawnione podczas panelu poświęconego Wielkiej Republice.

Vernestra Rwoh w The Acolyte

Otóż dowiedzieliśmy się, że znana z pierwszej fazy cyklu (przede wszystkim z pozycji młodzieżowych) młodziutka Jedi, Vernestra Rwoh, pojawi się w serialu Leslye Headland. W tę rolę wcieli się kanadyjska aktorka Rebecca Henderson, kolejna z którą twórczyni zna się z planu serialu Russian Doll.

A oto jak Vernestra prezentować będzie się w serialu:

Warto też nadmienić, że akcja The Acolyte rozgrywać będzie się około 100 lat po wydarzeniach znanych z 1. fazy Wielkiej Republiki.

Kim jest Vernestra Rwoh

Vernestra (zwana też „Vern”) Rwoh była Mirialańską Jedi, której mistrzem był sam Stellen Gios, jeden z najbardziej poważanych i „znanych” Jedi tamtego okresu.

Vernestrę odznaczały dwie rzeczy. Po pierwsze próby na rycerza Jedi przeszła już w wieku 15 lat czyniąc ją najmłodszą Jedi tego tego okresu, która tego dokonała. Co więcej, niewiele później przyjęła ona niewiele młodszego od siebie Padawana, Imriego Cantarosa, którego poprzedni Mistrz zginął podczas wydarzeń opisanych w powieści Próba odwagi.

Bardzo ciekawym był też fioletowy miecz świetlny Vern. Otóż zmodyfikowała go ona w ten sposób, by mógł być on też używany jako świetlny bat. Vernestra nie była pewne, jakie reakcje wywoła jej broń wewnątrz Zakonu, dlatego modyfikację tę utrzymywała w tajemnicy tak długo, jak się dało.

Więcej o Vernestrze dowiedzieć można się z powyższego filmiku.

The Acolyte

Przypomnijmy, że The Acolyte to serial tworzony przez Leslye Headland (Russian Doll), który rozgrywać będzie się w schyłkowym okresie Wielkiej Republiki, a który sami twórcy określają mianem mrocznego thrillera. W nim to zobaczymy spotkanie byłego Padawana (lub Padawanki) ze swoim (lub swoją) dawnym Mistrzem, gdy wspólnie będą próbowali rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni. Szybko okaże się, że w sprawę zamieszane są siły znacznie mroczniejsze, niż mogło się początkowo wydawać.

W serialu, poza wspomnianą już Amandlą Stenberg (Nienawiść, którą dajesz) i Lee Jungiem-jae (Squid Game), zobaczymy między innymi Dafne Keen (Logan), czy Carrie-Anne Moss (Matrix, Jessica Jones). Premiera serialu zaplanowana jest na 2024 rok.

Więcej o serialu

A oto inne doniesienia na temat The Acolyte:

Źródło: link.