Sporo w ostatnim czasie mówi się o serialu The Acolyte, choć niestety nie zawsze są to pozytywne informacje.

Kolejne sezony The Acolyte

Okazuje się bowiem, że, jak donosi Deadline, producentka Karyn McCarthy złożyła pozew przeciwko Lucasfilm z powodu, jak to określiła, bezpodstawnego i niczym nie usprawiedliwionego usunięcia jej z produkcji. Na ten moment studio nie odniosło się do tych zarzutów, ale w pozwie wyczytać można też jedną, bardzo interesującą informację.

Otóż Karyn McCarthy miała się jakoby zdecydować na ofertę pracy przy The Acolyte dlatego, że zarówno opowiadana historia, jak i plany samego studia, zakładały, że serial trwać będzie kilka sezonów.

Zakładać można, że w tej kwestii raczej nic się nie zmieniło i jeśli serial, w którym główne role grają Amandla Stenberg i Lee Jung-Jae nie zostanie zmiażdżony przez opinie fanów i krytyków, to faktycznie czeka nas kilka jego sezonów.

Zdjęcia w Portugalii

W ostatnich dniach pojawiły się też informacje, że po kilku miesiącach zdjęć na Wyspach, przynajmniej część ekipy przenosi się na portugalską Maderę. Zdjęcia kręcone będą w kilku punktach wyspy, w tym w niezwykle efektownym (określanym też mianem magicznego, czy tajemniczego) lesie Fanal.

Bob Iger o The Acolyte

Z dziennikarskiego obowiązku informujemy też, że szef Disney’a, Bob Iger, widział jakoby pierwszy klip z serialu i był on pod wielkim wrażeniem. Aczkolwiek trudno oczekiwać, by było inaczej.

Przy okazji potwierdził też, że The Acolyte trafi na platformę Disney+ w 2024 roku.

The Acolyte

Przypomnijmy, że The Acolyte to serial tworzony przez Leslye Headland (Russian Doll), który rozgrywać będzie się w schyłkowym okresie Wielkiej Republiki, a który sami twórcy określają mianem mrocznego thrillera. W nim to zobaczymy spotkanie byłego Padawana (lub Padawanki) ze swoim (lub swoją) dawnym Mistrzem, gdy wspólnie będą próbowali rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni. Szybko okaże się, że w sprawę zamieszane są siły znacznie mroczniejsze, niż mogło się początkowo wydawać.

W serialu, poza wspomnianą już Amandlą Stenberg (Nienawiść, którą dajesz) i Lee Jungiem-Jae (Squid Game), zobaczymy między innymi Dafne Keen (Logan), czy Carrie-Anne Moss (Matrix, Jessica Jones).

Więcej o serialu

A oto inne doniesienia na temat The Acolyte:

Źródło: link.