Nowy gracz wśród leakerów, Aesokas, nie zwalnia tempa i wraca z kolejnymi doniesieniami na temat serialu The Acolyte, tym razem niejako w odpowiedzi na fanowskie spekulacje, jakoby postać występująca w scenariuszu pod pseudonimem „Paul”, miała być młodą wersję Dartha Plagueisa.

Poniższe doniesienia oczywiście wciąż są zaledwie niepotwierdzonymi przeciekami, ale tradycyjnie ostrzegamy o potencjalnych spoilerach.

Plagueis w The Acolyte?

Na wstępie Aesokas rozwiewa wszelkie wątpliwości jednoznacznie twierdząc, że Paul to NIE Plagueis. Paul, to człowiek, biały mężczyzna o białych włosach. Nie jest on także nowokanoniczną wersją Mistrza Sheeva Palpatine’a (jak wiemy, Plagueis był wspomniany w kanonie, ale nie poznaliśmy jego rasy, natomiast w Legendach był on Muunem).

Tym niemniej, leaker donosi, że ma powody przypuszczać, że Plagueis jest w jakiś sposób zaangażowany w historię prezentowaną przez serial The Acolyte.

Jaka rola Plagueisa w serialu?

Swoją teorią temat roli, jaką miałby odegrać przyszły Sith podzielił się portal Bespin Bulletin. Według niego wspomniany w przeciekach Penn, jeden z akolitów, z który blisko współpracować będzie główna bohaterka serialu, a który ma być obcym generowany przy użyciu CGI, to właśnie nie kto inny, a Plagueis. I to właśnie on, wspólnie z Aurą, mają na koniec sezonu zabić Paula i zostać Lordami Sithów.

Po raz kolejny trzeba Aesokasowi przyznać, że nawet jeśli jego doniesienia okażą się ostatecznie wyssane z palca, to brzmią bardzo sensownie i wiarygodnie.

Zdjęcia już trwają

Co ciekawe, Aesokas zdradził też, że rozpoczęły się już zdjęcia do serialu. Na ten moment wykorzystywana jest w tym celu znana z Mandalorianina, Księgi Boby Fetta czy Obi-Wana Kenobiego, technologia StageCraft, jednak aktorzy mają też z czasem ruszyć „w teren”, także realne lokacje także będzie można w serialu zobaczyć.

The Acolyte

Przypomnijmy, że The Acolyte to serial tworzony przez Leslye Headland (Russian Doll), który rozgrywać będzie się w schyłkowym okresie Wielkiej Republiki, a który sami twórcy określają mianem mrocznego thrillera. Zdjęcia do serialu ruszyć mają w październiku tego roku i potrwać do maja roku przyszłego. Data premiery serialu nie jest na ten moment znana. Wiemy już też, że w obsadzie w jednej z głównych ról (Aury??) zobaczymy Amandlę Stenberg.

Więcej o serialu

A oto inne doniesienia na temat The Acolyte:

Źródło: link.