Kiedy zapowiedziano projekt The High Republic, wśród fanów książek i komiksów zapanowało spore ożywienie. Oto pierwszy raz w nowym kanonie wychodzimy daleko poza epokę filmów. A dokładniej w czasy świetności Republiki i Zakonu Jedi, czasy w których Imperium i Rebelia to odległa przyszłość. Czy są to nowe, wspaniałe czasy także dla gwiezdnowojennej literatury? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Light of the Jedi na szczycie

Dwie pierwsze powieści z serii The High RepublicLight of the Jedi Charlesa Soula oraz młodzieżowe A Test of Courage Justiny Ireland – zadebiutowały na amerykańskim rynku 5 stycznia, i od razu wywołały mnóstwo emocji, szczególnie pierwsza z pozycji. Light of the Jedi błyskawicznie podbiło serca fanów – niemal wszędzie dostaje bardzo wysokie noty, z czym w pełni się zgadzam – a także listy bestsellerów. Obie powieści, bo także A Test of Courage, ulokowały się w ścisłej czołówce.

Na liście New York Timesa, najbardziej popularnej liście bestsellerów, Light of the Jedi zajęło 1. miejsce w kategorii „Hardcover”, a 2. w kategorii ogólnej (wliczającej wszystkie metody dystrybucji). A Test of Courage z kolei zajęło 2. miejsce w kategorii „Children’s Middle Grade Hardcover”. Nieźle!

Na liście Publisher’s Weekly, najbardziej prestiżowej (choć mniej popularnej), Light of the Jedi również zajęło 1. miejsce w kategorii „Hardcover”, ale w ogólnej już tylko 5. miejsce. A Test of Courage ulokowało się na 8. miejscu w kategorii „Top Children’s Frontlist Fiction”. Jak widać, oba portale nieco inaczej mierzą sprzedaż powieści, układają też różne kategorie.

The High Republic mierzy wysoko

To znakomity dowód na to, że projekt cieszy się popularnością, czytaj: sprzedaje się. Sytuacja na pewno nie ulegnie zmianie, gdyż następna w kolejce do publikacji jest powieść Claudii Gray, Into the Dark. Gray jest bezsprzecznie najlepszą autorką powieści Star Wars nowego kanonu, stąd każde jej dzieło oczekiwane jest z wielką niecierpliwością. Samo pojawienie się książek „z odległej galaktyki” na listach bestsellerów, w tym na ich szczycie, to jednak nie nowość. Praktycznie każda „dorosła” pozycja trafia tam choćby na tydzień, a niektóre debiutują równie wysoko, co Light of the Jedi.

Więcej o Wielkiej republice

A tutaj więcej artykułów poświęconych The High Republic i tytułom wchodzącym w skład tego cyklu:

Źródło: link, link.