Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Nie są to może informacje, na które czekaliśmy najbardziej, ale zdecydowanie lepsze to, niż nic. Otóż na oficjalnej stronie starwars.com pojawiły się zapowiedzi książkowych publikacji powiązanych z pierwszym serialem aktorskim.

Książki powiązane z serialem The Mandalorian

Jedną z najciekawszych zapowiedzi jest zdecydowanie The Art of The Mandalorian (Season One), w której Phil Szostak znów zabierze nas w niesamowitą podróż za kulisy procesu twórczego, który ukształtował wizualną stronę serialu.

Miłośników nowego kanonu i jego poszerzania ucieszy zapewne fakt, że pojawi się kanoniczna powieść, która na razie znane jest na razie jako The Mandalorian: Original Novel, a której autorem będzie Adam Christopher.

Fani wiedzy encyklopedycznej dostaną kolejną odsłonę przewodnika autorstwa Pabla Hidalga – The Mandalorian: The Ultimate Visual Guide.

Pojawi się też kilka pozycji dla młodszych fanów, w tym The Mandalorian: Allies & Enemies autorstwa Brooke Vitale oraz książkowa adaptacja The Mandalorian dla młodszych czytelników pióra Joego Schreibera.

Poznaliśmy też niektóre daty premiery. I tak powieść autorstwa Adama Christophera zaplanowana jest na 1 grudnia. Dwa tygodnie później (15.02) pojawić ma się album z serii The Art of…, natomiast ilustrowany przewodnik powinien pojawić się w sprzedaży 4 maja 2021.

Poza książkami mają pojawić się także komiksy powiązanego z serialem, zarówno te poważniejsze, od Marvela, jak i te dla młodszych fanów wydawane przez IDW Publishing, aczkolwiek na ich temat nic jeszcze nie wiemy.

Źródło: link.