Od upragnionego pierwszego zwiastuna Epizodu IX dzielą nas już praktycznie godziny, aczkolwiek zapewne nie ujawni on żadnych zaskakujących zwrotów akcji, czy niespodziewanych gościnnych występów (przynajmniej taką mamy nadzieję). Dlatego też postanowiliśmy przygotować listę najciekawszych postaci, które w kanonie są już obecne, ale czekają na swój debiut na wielkim ekranie. A zatem oto nasze TOP 10 postaci, które mogą (a czasami wręcz powinny) pojawić się w Epizodzie IX.

10. Grakkus The Hutt

Jak doskonale wiemy, J.J. Abrams lubi czerpać inspiracje z oryginalnej trylogii, ale jeśli będzie tak i w przypadku Epizodu IX, to występu Hutta możemy być niemal pewni, a Grakkus jest tutaj kandydatem idealnym, a co więcej, całkiem prawdopodobnym. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze niektóre z przecieków mówiły już o pojawieniu się w filmie jakiegoś pobratymca słynnego Jabby. Po wtóre Grakkus ma za sobą już kilka występów w nowym kanonie: w komiksach serii Star Wars oraz Poe Dameron. Co więcej, w finałowym zeszycie tej ostatniej, rozgrywającym się już po wydarzeniach Ostatniego Jedi, Poe Dameron lata statkiem wypożyczonym właśnie od Grakkusa.

Jak więc widać, jeśli okoliczności temu sprzyjają, potężny Hutt jest skłonny pomagać Ruchowi Oporu, a ci, jak wiemy, potrzebują obecnie każdej pomocy. A że dodatkowo Grakkus jest postacią bardzo ciekawą i skrajnie różną od tego, czego zwykliśmy się po przedstawicielach jego gatunku spodziewać, to bardzo ucieszył by mnie jego ekranowy debiut. Szansa na pojawienie się: 80%, „fajność” postaci: 65%.

9. Kazuda Xiono

Kazuda, czy inni członkowie obsady Ruchu Oporu wydają się naturalnym i oczywistym wyborem, by pojawić się w nachodzącym filmie. Kaz blisko współpracował z Poem oraz BB-8, „wzywała” go generał Organa, finał 1. sezonu mocno przelatał się z wydarzeniami znanymi z filmów, a do tego ostatecznie bohaterowie wyruszyli, by dołączyć do Ruchu Oporu. Z drugiej strony nawet bohaterowie Rebeliantów, których pozycja była znacznie bardziej ugruntowana, nie doczekali się swego kinowego debiutu. Trzeba też pamiętać, że wydarzenia z finału 1. sezonu Ruchu Oporu, mogą, ale wcale nie muszą oznaczać rychłego dołączenia ekipy Colossusa do sił generał Organy.  A poza wszystkim innym uważam, że na ten moment Kaz na filmowy występ, nawet w formie krótkiego kameo, po prostu nie zasłużył. Szansa na pojawienie się: 15%, „fajność” postaci: 20%.

8. Ciena Ree i Thane Kyrel

Romeo i Julia odległej galaktyki, to niestety najbardziej zaniedbane postaci w całym uniwersum, a jednocześnie największy niewykorzystany potencjał. Po rewelacyjnych Utraconych gwiazdach, której to powieści byli bohaterami, czekam na kolejne ich pojawienie się. I czekam i czekam i nic. Czy Epizod IX na szansę zakończyć moje oczekiwanie? Niestety szczerze wątpię, choć nie raz i nie dwa wspominałem nawet, że ta para to całkiem solidni kandydaci na rodziców Rey. Ale by mogli nimi zostać, musieliby zostać lepiej przedstawieni, a że tak się nie stało, to nie mam złudzeń co do ich wielkoekranowej przyszłości. Ale pomarzyć warto. Szansa na pojawienie się: 0,01%, „fajność” postaci: 91%.

7. Doctor Aphra

Chelli Aphra to kolejny przykład myślenia życzeniowego, bo choć może nie aż tak nieprawdopodobna jak para powyżej, to i tak jej szanse oceniam bardzo nisko. Po pierwsze nie wiadomo, czy nasza pani archeolog dożyła w ogóle czasów Najwyższego Porządku. Biorąc pod uwagę jej wyjątkowo awanturniczą naturę oraz osoby (oraz droidy, czy starożytne duchy Mocy), którym podpadła, nie jest to wcale tak oczywiste. Poza tym mam wrażenie, że bohaterowie z komiksów mają jeszcze mniejszą szansę na filmowy występ, niż ci książkowi czy serialowi. Z drugiej jednak strony, Aphra świetnie sprawdziłaby się w roli dzikiej karty, kogoś w stylu Landa z Imperium Kontratakuje czy DJa z Ostatniego Jedi. Szansa na pojawienie się: 5%, „fajność” postaci: 75%.

6. Tam Ryvora

Pamiętacie co pisałem nieco wcześniej przy okazji Kaza? Przy okazji Tam, choć też „wywodzącej” się z animacji, sprawa ma się (a przynajmniej może mieć się) zupełnie inaczej. Oto bowiem postać, która potencjał ma bardzo duży i sporo może namieszać, zarówno po jednej jak i po drugiej stronie barykady. Ja po cichu liczę, że zobaczymy ją jako jedną z wiodących postaci Najwyższego Porządku, kogoś znacznie ciekawszego od Phasmy, mniej irytującego od Huxa, i bardziej znaczącego od tej dwójki razem wziętej. Szansa na pojawienie się: 15%, „fajność” postaci: ??? (ale ze sporym potencjałem).

5. Agent Terex

Oto jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza postać, jaką dały nam nowokanoniczne komiksy. Obecnie już trochę zapomniany, agent Terex napsuł naprawdę sporo krwi Poemu Dameronowi, a także… Phasmie. Terex rozpoczynał jako szeregowy szturmowiec Imperium, by zostać jedną z szych w Biurze Bezpieczeństwa Najwyższego Porządku. Po drodze zaliczył też epizod jako szef przestępczego syndykatu, oraz zdobył były statek Wilhuffa Tarkina (patrz powieść Tarkin). Także jak widać, jest to persona nader interesująca, a fakt, że ostatecznie poróżnił się z Najwyższym Porządkiem, może oznaczać, że powróci w filmie jako sprzymierzeniec Ruchu Oporu (w końcu wróg mojego wroga… może nie będzie moim wrogiem). Szansa na pojawienie się: 20%, „fajność” postaci: 85%.

4. Mr. Bones

Oto, wyjątkowo krwiożerczy, droid Snapa Wexley’a, którego poznaliśmy w trylogii Koniec i Początek. Był on też jedną z najlepszych rzeczy, które dała nam powieści Chucka Wendiga. Dlatego też liczę na jego występ w Epizodzie IX i nie jest to aż tak szalone, jak mogłoby się wydawać. Oto dlaczego… Po pierwsze, w postać Snapa wciela się Greg Grunber, „ulubieniec” reżysera J.J. Abramsa, który występuje w praktycznie każdym jego obrazie. Dlatego też po jego nieobecności w Ostatnim Jedi, bardzo prawdopodobne jest, że Snap powróci w Epizodzie IX. A wraz z nim Mr. Bones, bo jak dowiedzieliśmy się z komiksów serii Poe Dameron, Snap nigdy nie rozstaje się z nośnikiem zawierającym matrycę droida (jego oryginalne ciało zostało zniszczone). A jeśli połączyć to z plotkami na temat „bojowego” Threepio oraz faktem, że świadomość Mr. Bonesa została już raz załadowała do innego ciała, staje się całkiem prawdopodobne, że tego uroczego droida „zobaczymy” na wielkim ekranie, choć w pożyczonym ciele. Szansa na pojawienie się: 70%, „fajność” postaci: 70%.

3. Jacen Syndulla

Syn Kanan i Hery pojawił się do tej pory cały jeden raz i to na kilka sekund, tym niemniej tuż po zakończeniu Rebeliantów mówiło się, że są wobec tej postaci dalsze plany. Zresztą nie może to dziwić biorąc pod uwagę to, kim byli jego rodzice. I myślę, że nadszedł w końcu jego czas. Dziwię się też, że do tej pory jeszcze o nim nie usłyszeliśmy. Zresztą nieobecność Hery też mnie zastanawia. Kto jak kto, ale ona powinna być jedną z pierwszych, która ruszyłaby za Leią i dołączyła do Ruchu oporu. Fakt, że w tym czasie może być już w wieku mocno zaawansowanym, ale jej syn nie. Dlatego też myślę, że Jacen Syndulla może być jednym z nowych bohaterów, którzy przejmą pałeczkę od odchodzących jedna po drugiej legend. Szansa na pojawienie się: 50%, „fajność” postaci: ??? (nie sposób ocenić).

2. Zay Versio

A oto kolejne dziecko znanych rodziców (choć nie tak znanych, jak w postaci Jacena). Zay Versio już prawie była w Ostatnim Jedi (to ona dostarczyła generał Organie plany Drednota) i jeśli nie pojawi się w ostatniej odsłonie nowej trylogii będę szczerze zdziwiony. Trzeba bowiem pamiętać, że oddział Inferno wysłany został na Zewnętrzne rubieże by odnaleźć sprzymierzeńców Ruchu oporu. Dodatkowo, w przeciekach z filmu nie raz mówiło się o pojawiającym się Durosie, który po prostu nie może być nikim innym, niż Shrivem Suurgavem, czyli jedynym poza Zay, ocalałym członkiem oddziału Inferno. Szansa na pojawienie się: 90%, „fajność” postaci: 60%.

1. Thrawn (i Ezra)

I tutaj nie ma chyba niespodzianki, że Thrawn jest postacią, którą fajni najbardziej chcieliby zobaczyć na wielkim ekranie. I choć nie jest to bardzo prawdopodobne, nie jest też całkowicie nierealne. Wiemy wszak, że Thrawn (a także Ezra) żyją, tyle tylko, że nikt nie wiem gdzie on aktualnie jest. Aczkolwiek w przeciekach z filmu słyszeliśmy o miejscu/obszarze określanym jako The Beyond, z którego wracają Rycerze Ren, a z którego ma nadejść też potężny wróg zagrażający nawet Najwyższemu porządkowi. Czy owym zagrożeniem może być Thrawn? A może on będzie tym (wraz z Ezrą), który w decydującym momencie powróci, by uratować galaktykę? Fani na pewno zwariowaliby ze szczęścia, ale czy twórcy zdecydują się na tak odważny ruch? Nie jestem przekonany, ale po cichutku liczę na występ Chissa. Szansa na pojawienie się: 25%, „fajność” postaci: 100%.

A kto według was może jeszcze pojawić się w Epizodzie IX?

INNE TOP 10

A jeśli ciekawią was podobne zestawienia, oto inne nasze TOP 10: