Lando był bodaj ostatnią z głównych postaci Oryginalnej trylogii, która mogła pojawić się jeszcze w nowych filmach. Twórcy skrzętnie z tej okazji skorzystali, choć czekali z tym do trzeciego filmu. Jednak nie jest on ostatnim ze znanych i lubianych bohaterów starej daty, których zobaczymy w filmie The Rise of Skywalker.

Wedge Antilles w Skywalker. Odrodzenie

Zapowiada się bowiem na to, że w Epizodzie IX powróci także Denis Lawson w roli Wedge’a Antillesa.

Pierwszą jaskółką zwiastującą jego powrót była hiszpańska okładka powieści Resistance Reborn, na której niespodziewanie pojawił się „stary” Wedge. Teraz liczne źródła podają, że aktor postanowił powrócić do roli, w którą wcielał się w Imperium kontratakuje oraz Powrocie Jedi (przypomnijmy, że w Nowej nadziei w roli Wedge’a widzieliśmy Colina Higginsa)

Jaką rolę odegra słynny pilot w nadchodzącym filmie? Czy jego pojawienie się w książce Resistance Reborn oznacza, że będzie on jednym z filarów, na którym opierać będzie się odradzający się Ruch oporu. A może twórcy przygotowali dla niego rolę niewiele większą, niż kameo, która służyć będzie miała głównie uciesze fanów? O tym przekonamy się pewnie dopiero w grudniu.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.