Po serii bardzo interesujących doniesień dotyczących powstających seriali, przyszedł czas na nowe przecieki dotyczące tego, co tygrysy lubią najbardziej, a mianowicie kolejnego epizodu gwiezdnej sagi.

Poniższe informacje, choć wciąż traktowane w kategoriach plotek, zdają się mieć potwierdzenie z dwóch niezależnych źródeł. A że mogą (choć nie muszą) okazać się całkiem istotne, to ostrzegamy…

Maska Kylo i Rycerze Ren

Pierwsza informacja dotyczy maski Kylo. W Przebudzeniu Mocy była ona dla niego ewidentnie ważna. W Ostatnim Jedi wyewoluował on (z „pomocą” Snoke’a), a maska stała się zbędna. Okazuje się jednak, że w Epizodzie IX znów będzie ona obecna. Ma to być ponoć ta sama maska, którą pamiętamy z poprzednich epizodów. Została ona poskładana na nowo, a poszczególne jej elementy połączono czerwonym, krystalicznym spoiwem, co nadało jej jeszcze bardziej złowrogi wygląd. Nie ma natomiast informacji, jak często Kylo z maski korzysta. Czy zobaczymy pewien regres postaci i znów będzie on czuł potrzebę ukrywania się pod maską? Czy też będzie ona rekwizytem czysto ceremonialnym i używanym tylko na potrzeby publicznych wystąpień?

Przy okazji doniesień o masce Kylo, to samo źródło potwierdziło także, że na ekranach zobaczymy w końcu w pełnej okazałości Rycerzy Ren. Ale i w tym temacie nie poznaliśmy żadnych szczegółów.

Z gry na wielki ekran

Nie mniej ciekawie wyglądają doniesienia dotyczące jasnej strony Mocy. Otóż początkowo mówiło się, że w filmie pojawić ma się nowy droid, który będzie partnerował BB-8. W porównaniu do słynnego astromecha miał on być niczym brzydkie kaczątko, a i podążać miał za nim, jak za panią matką.

Później okazało się (i ta wersja zdaje się być najbardziej prawdopodobną), że droidem owym będzie Dio, czyli droid taktyczny ID10, który towarzyszył Iden Versio i Delowi Meeko w grze Battlefront II.

Ale na nim nie koniec gościnnych występów postaci znanych z BF2. Otóż na planie widziany był także Duros do złudzenia przypominający członka oddziału Inferno imieniem Shriv. Oczywiście dla nas ludzi, niemal każdy Duros wygląda tak samo, tym niemniej miło byłoby zobaczyć postaci znane z gry na wielkim ekranie. Nawet jeśli ich role i znaczenia dla całego filmu okażą się znikome.

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link, link.