Pojawiła się zapowiedź drugiej w tym roku książki spod znaku Star Wars, która ukaże się nakładem wydawnictwa Uroboros. Tym razem będzie to pozycja z Legend, a mianowicie druga część słynnej Trylogii Thrawna autorstwa Timothy’ego Zahna.

Ciemna strona Mocy

 

Oto krótki opis książki:

Han Solo i jego przyjaciel Lando Calrissian zdobywają informację o miejscu ukrycia zaginionej gwiezdnej floty katańskiej. Przejęcie dwustu pancerników może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Republiki prowadzącej wojnę z siłami dawnego Imperium. Jednak admirał Thrawn jest szybszy…

Drugi tom kultowe trylogii Thrawna.

Powieść, podobnie jak przy okazji części pierwszej, przetłumaczona została przez Annę Hikiert-Berezę. Premiera Ciemnej strony Mocy zapowiedziana została na 24 kwietnia, ale już od 3 kwietnia dostępna będzie w salonach Empik. Jej cena okładkowa wynosić będzie 44,99zł.

Mały zgrzyt

Skoro o okładce mowa, to niestety chyba znów będziemy mieli do czynienia z pewną niedoróbką (problem z okładką miała także Phasma).

Otóż okładki wszystkich części trylogii winny składać się w jedną grafikę. Niestety polskie wydanie może mieć z tym poważny problem.

AKTUALIZACJA

Ostatecznie okładka Ciemnej strony Mocy została nieco „przesunięta”, więc miejmy nadzieję, że powyższa czarna wizja jednak się nie ziści. Inna sprawa, że wobec takiego przesunięcia, kwestia okładki 3. tomu wydaje się być jeszcze bardziej problematyczna.

Tym niemniej z niecierpliwością czekamy na Ciemną stronę Mocy i jak tylko się pojawi, będziecie mogli przeczytać u nas recenzję powieści.

Źródło: link.