Pod koniec styczna pisaliśmy o ciepłym pożegnaniu odtwarzającego rolę C-3PO Anthony’ego Danielsa z planem i ekipą Epizodu IX. Wtedy wydawało się, że jest to „zwykły” tweet informujący o zakończeniu swego udziału w zdjęciach, czyli coś, co wśród aktorów jest dość popularne.

Jednak od tamtej pory na Twitterze aktora pojawiło się kilka enigmatycznych wpisów, które mogą być zwiastunem… czegoś. Nam zagadki nie udało się rozszyfrować, ale może wam się uda.

Tajemnicze tweety Anthony’ego Danielsa

Oto pierwszy z nich:

„Jak dziwnie. Odbieram obrazy czegoś niezwykłego, co nadchodzi – od dekad podróżując przez czas i przestrzeń – niosąc wiadomość dla wszystkich ludzi na ten planecie. Co to może być? Czy powinienem się bać? A wy? Bądźcie czujni.”

Na tym etapie fani wykazując się nieczęsto spotykaną zgodnością orzekli, że musi chodzić o nadejście trailera, albo chociaż tytułu Epizodu IX. Dwa dni później pojawił się jednak kolejny wpis…

„Wszyscy – poza jedną osobą – patrzą w zupełnie złą stronę… A to wciąż się zbliża… Niesamowite… Ale nie wygląda to jak tytuł filmu czy trailer… Nigdzie nie widzę „X” czy czegoś podobnego… Oh… Sygnał zanika… Jestem pewien, że jeszcze powróci… Co to może być… Bądźcie czujni… Ja będę.”

Zatem nie tytuł i nie trailer. Ale wydaje się, że ktoś jednak odgadł, o co może chodzić. Czy odpowiedź znajduje się w komentarzach do pierwszego tweeta? Nam nie udało się jej odnaleźć, ale też przyznajemy się bez bicia, że wszystkich niemal 500 komentarzy nie przeglądnęliśmy. Ale to nie koniec…

„Muszę odpocząć, zanim się rozpadnę…Ale chwilę… Chwilę… Odbieram wiadomość od… T…R…A…V…………. Oh… sygnał zanika…….. Wracaj… Ty, który odgadłeś?”

Tutaj rozpoczyna się od niemal dokładnego cytatu z Nowej Nadziei, ale dajek robi się już coraz bardziej enigmatyczne. Ale jest więcej…

„… sygnał jest słaby… ale teraz więcej… jasnych gwiazd… ponieważ PALEIO… zanika… N… zanika… może być na ście… by poznać odpo… zanika… Muszę zaktualizować system. Czy to się nigdy nie skończy… ROBOT… BŁĄD… powinno brzmieć… RESTART… PAL… jest waszą jedyną na… zanika… wiedz…”

Tutaj już tłumacząc momentami musieliśmy polegać na naszej interpretacji rwanych słów Anthony’ego Danielsa. Ale nawet jeśli okaże się ona błędna, uwagę zwraca słowo „paleio”. Fani szybko znaleźli informację, że w języku hawajskim oznacza ono równowagę, czyli po angielsku balance. Oczywiście połączyli to z plotkami, jakoby tytuł Epizodu IX miał brzmieć Balance of the Force, czyli Równowaga Mocy. I owszem, coś może być na rzeczy, ale nie musi. A to dlatego, że paleio można przetłumaczyć też na język portugalski, gdzie można przetłumaczyc to jako bełkot lub paplanina, czyli coś, w czym C-3PO był mistrzem.

A wy jak myślicie, co oznacza seria tweetów słynnego aktora? Czy to faktycznie zapowiedź czegoś niezwykłego i związanego z Gwiezdnymi Wojnami? A jeśli tak, czy są to działania planowane i koordynowane przez specjalistów od marketingu Lucasfilm? Tak czy inaczej, jak dla mnie jest to przede wszystkim przykład genialnego wykorzystania social mediów.

EPIZOD IX

Przypomnijmy, że wciąż nienazwany Epizod IX w reżyserii J.J. Abramsa zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku. Na ekranach ponownie zobaczymy Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegę (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Marka Hamilla (Luke Skywalker), Lupitę Nyong’o (Maz Kanata), Domhnalla Gleesona (generał Hux), Anthony’ego Danielsa (C-3PO), Joonasa Suotamo (Chewbacca), a także debiutujących w gwiezdnej sadze Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie oraz Dominica Monaghana. W filmie, do roli Lando powróci też Billy Dee Williams, a niewykorzystane ujęcia ze świętej pamięci Carrie Fisher raz jeszcze ożywią Generał Organę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: odnośnik.