Po kilku dniach względnej ciszy, portal MakingStarWars.net powraca z nowymi, fascynującymi informacjami na temat pierwszego aktorskiego serialu w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Tym razem doniesienia te dotyczą znanego łowcy nagród, który pojawi się w „The Mandalorian”. Dlatego też ostrzegamy…

Prosto z Imperium Kontratakuje

Wbrew temu, co można by przypuszczać, nie chodzi tutaj wcale o Bobę Fetta. Zresztą jak wiemy, ten wcale nie jest Mandalorianinem. Zatem kto z klasycznych łowców nagród pojawił się ostatnio na planie? Odpowiedź brzmi IG-88.

Wydaje się, że na szczęście nie jest to żadne pozbawione znaczenia cameo, ale bardzo czynny udział w akcji. Dosłownie i w przenośni. Droid-zabójca jeździ na śmigaczach, atakuje wrogów, a wokół latają strzały z blasterów. Nie należy się też obawiać o to, że jest to pierwszy lepszy droid-zabójca serii IG, bowiem na planie wszyscy mówią o nim, jako właśnie o IG-88.

Ma on mieć powiązania z organizacją zwaną Droid Gotra (gotra w sanskrycie oznacza klan), która składa się głównie z droidów bojowych, żywiących głęboką i bardzo morderczą urazę wobec Imperium. Wspominana ona była już w powieści Tarkin, komiksach Darth Vader oraz Doctor Aphra, a jej członkowie pojawią się także w powieści Ostatni strzał, która ukaże się w Polsce na początku stycznia.

Mówi się też, że po tym jak prawie wystąpił w Hanie Solo, w serialu pojawić się może także Bossk, aczkolwiek w tym przypadku brak na razie dowodów na potwierdzenie tych doniesień.

Tym niemniej nawet jeden znany łowca nagród będzie dla fanów nie lada gratką, a ja bardzo jestem ciekaw, jak prezentować będzie się te droid w produkcji aktorskiej.

THE MANDALORIAN

Przypomnijmy, że pierwszy aktorski serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen, za który odpowiada Jon Favreau zadebiutuje pod koniec 2019 roku na platformie streamingowej Disney+. Pierwszy z ośmiu odcinków wyreżyseruje Dave Filoni, a wśród innych reżyserów są także Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard, Deborah Chow (Better Call Saul), czy Rick Famuyiwa.

WIĘCEJ O SERIALU

A tutaj inne doniesienia na temat serialu aktorskiego:

Źródło: link.