Do Wigilii wciąż pozostało kilka dni, ale nawet jeśli macie w zwyczaju robienie zakupów prezentowych na ostatnią chwilę, to już naprawdę czas, by się o nie zatroszczyć. Dlatego spieszymy wam z pomocą i po grach bez prądu, proponujemy książki i inne publikacje, z których każdy fan Gwiezdnych Wojen na pewno się ucieszy.

Czas mocy

Czas mocy

Na początek propozycja najbardziej chyba niezwykła. Powieść Adama Węgłowskiego Czas mocy nie jest oczywiście częścią uniwersum Gwiezdnych Wojen, nie jest też przewodnikiem, albumem czy encyklopedią z filmem powiązaną. A jednak przesiąknięta jest ona Mocą i magią Gwiezdnych Wojen w jej najczystszej postaci, dostrzegalnej tylko oczami dzieci i młodzieży.

Oto oficjalny opis powieści:

Polska, połowa lat osiemdziesiątych. To czas kryzysu i strachu przed wojną atomową, ale – z drugiej strony – także pora nowych rozrywek: gigantycznej popularności listy przebojów radiowej Trójki oraz szału na komputery Atari i kasety wideo. W tym okresie pewne miasto na Mazurach nieoczekiwanie staje się areną dziwnych wydarzeń rodem z filmu sensacyjnego.

W ich centrum znajdzie się grupka nastolatków zakochanych w „Gwiezdnych wojnach”, którzy muszą nagle i szybko dorosnąć. Ich rodziny przechodzą ciężkie chwile, a gra toczy się nie tylko o ludzkie życie, lecz także o losy świata znajdującego się na krawędzi totalnej zagłady!

Na co mogą liczyć bohaterowie w czasach, gdy nie ma jeszcze telefonów komórkowych i internetu, a dookoła pełno szpiegów, wojska, śmiercionośnej broni i wszechwładnego strachu? Co ich uratuje? Zajrzyj do „Czasu mocy” i zanurz się w świecie lat 80., gdy było czego słuchać, o czym marzyć i o co się bić.

Także jeśli przypadkiem pamiętacie lata 80. albo dla takiego fana szukacie prezentu, bez zastanowienia sięgnijcie po Czas mocy, by powspominać dawne, lepsze a przynajmniej prostsze czasy. Zresztą i młodszym lekturę polecamy, szczególnie jeśli przypadł wam do gustu serial Stranger Things. Tutaj może elementów nadprzyrodzonych nie uświadczycie, ale klimat jest bardzo podobny.

Sugerowana cena detaliczna: 29,90zł  |  Wydawnictwo: Majula

Wizje twórców Star Wars™: Ostatni Jedi

Nie jest wielką tajemnica, że jestem wielkim fanem cyklu Wizje twórców, który polecam zawsze i każdemu. Dlatego robię to też tym razem, wszak album poświęcony Ostatniego Jedi nie tylko trzyma poziom poprzednich, ale być może nawet je przewyższa. Zresztą o wszystkich zaletach tego wydawnictwa pisałem już w recenzji, więc nie ma sensu się powtarzać. Także jeszcze raz: polecam!

Sugerowana cena detaliczna: 99,99zł  |  Wydawnictwo: AMEET

Dziedzic Imperium

Przez lata Trylogia Thrawna była jedną z najbardziej poszukiwanych powieści starwarsowych w Polsce, a jej ceny na rynku wtórnym bywały zawrotne. Z tym większą radością fani przyjęli informację o tym, że wydawnictwo Uroboros postanowiło wznowić tę pozycję. Jak obiecali tak też zrobili, a my, już o pewnego czasu mamy bezproblemowego zakupu pierwszej części trylogii Timothy’ego Zahna pt. Dziedzic Imperium. A że jest to książka tak ważna dla całego uniwersum Star Wars, a do tego bardzo dobra, to jeśli znacie fana, który jej jeszcze nie ma, to już wiecie, co sprawić mu na prezent.

Sugerowana cena detaliczna: 39,99zł Wydawnictwo: Uroboros

Star Wars. Kirigami

Czym jest owo tytułowe Kirigami? To odmiana origami, gdzie poza składaniem papieru, także się go nacina. Nie jest to jednak pozycja tylko dla dzieci, bowiem niektóre konstrukcje są naprawdę skomplikowane, a po złożeniu wyglądają imponująco! Dlatego też Star Wars. Kirigami od wydawnictwa Egmont będzie świetnym prezentem dla tych fanów, którzy mają zacięcie artystyczne i świetnie radzą sobie z pracami ręcznymi. wierzcie mi, na pewno nie będą oni zawiedzeni.

Sugerowana cena detaliczna: 89,99zł Wydawnictwo: Egmont

Mamy nadzieję, że i tym razem udało nam się pomóc i rozwiać prezentowe wątpliwości.