Dzięki ujawnionym niedawno planom wydawniczym Uroborosa wiemy czego spodziewać się w roku 2019, a teraz mamy dla was zapowiedź i oficjalny opis najbliższej z książek, która opowiadać będzie o przygodach Hana i Landa na różnych etapach ich życia.

Ostatni strzał

Książka Daniela José Oldera zaplanowana jest na 16 stycznia, a za tłumaczenie odpowiada znana i lubiana Anna Hikiert.

A oto oficjalny opis powieści:

Doskonałe uzupełnienie filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. W książce przedstawione są wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą w filmie, a także to, co nastąpiło potem. Opisane są tu trzy okresy w życiu bohaterów: kiedy właścicielem Sokoła Millenium był Lando Calrissian i gdy statek trafił w ręce Hana Solo, oraz niedługo po bitwie o Endor. Dawno temu tajemniczy przekaźnik o nieznanej sile był jednym z najniebezpieczniejszych sekretów galaktyki. Wielu próbowało go zdobyć – i Lando Calrissian ze swoim droidem L3-37, i Han Solo z Chewbacką. Jednak twórca urządzenia, złowieszczy Fyzen Gor, skutecznie strzegł swojej tajemnicy. Mijają lata i Han zdążył już zapomnieć o szalonym wynalazcy. Próbuje odnaleźć się w roli męża i ojca. O ustatkowaniu się myśli również Lando. Jednak Fyzen Gor nadal chce wykorzystać groźne urządzenie, by na zawsze odmienić galaktykę. Han i Lando muszą go więc powstrzymać.

My książkę przeczytaliśmy już jakiś czas temu w oryginale i trzeba niestety przyznać, że nie jest to najlepsza z powieści, jakie widział nowy kanon. Tym niemniej gorąco zachęcamy do sięgnięcia po tę pozycję, by samemu wyrobić sobie o niej zdanie.

Źródło: link.