Chwilowa cisza i brak nowych informacji na temat Mandalorianina, okazała się ciszą przed burzą, bo w krótkim czasie dostaliśmy kilka bardzo ciekawych informacji. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z mniej lub bardziej kontrolowanymi przeciekami, a z oficjalnym komunikatem. Oficjalna strona starwars.com ogłosiła bowiem nazwisko kompozytora, który stworzy ścieżkę dźwiękowa do serialu.

Ludwig Göransson

Tę jakże prestiżową posadę otrzymał pochodzący ze Szwecji kompozytor Ludwig Göransson.

Miłośnikom kina nazwisko to powinno być na tym etapie już bardzo dobrze znane, bowiem w swoim dorobku na muzykę do takich filmów jak Creed, Creed II, Czarna Pantera, czy Venom.

Ale komponowanie muzyki do seriali to także dla niego nie pierwszyzna. Tutaj w jego portfolio znaleźć można przede wszystkim serial Community.

Co ciekawe, Ludwig Göransson często współpracuje też z Childishem Gambino, czyli znanym z roli młodego Lando, Donaldem Gloverem.

A oto co sam kompozytor powiedział o komponowaniu muzyki do The Mandalorian:

„Słowa nie są w stanie opisać, jak surrealistycznym i napełniającym pokorą doświadczeniem jest stanie się częścią uniwersum Gwiezdnych Wojen. JEstem niesamowicie wdzięczny Jonowi Favreau oraz studiu Disney za tę możliwość. A także Johnowi Williamsowi za to, że swoimi ikonicznymi kompozycjami zawiesił poprzeczkę tak wysoko, że prawdopodobnie nigdy nie zostanie pokonana. W nadchodzących miesiącach będę robił wszystko, by należycie uhonorować muzyczne tradycje Gwiezdnych Wojen, ale jednocześnie zabrać Mandalorianina w niezbadane dotąd rejony. I spróbuję pamiętać, że nie ma próbowania.”

Uważacie, że Ludwig Göransson to dobry wybór?

THE MANDALORIAN

Przypomnijmy, że pierwszy aktorski serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen, za który odpowiada Jon Favreau zadebiutuje pod koniec 2019 roku na platformie streamingowej Disney+. Pierwszy z ośmiu odcinków wyreżyseruje Dave Filoni, a wśród innych reżyserów są także Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard, Deborah Chow (Better Call Saul), czy Rick Famuyiwa.

WIĘCEJ O SERIALU

A tutaj inne doniesienia na temat serialu aktorskiego:

Źródło: link.