Prawdziwie zaskakujące informacje doszły do nas w nocy zza oceanu. Jak się okazuje, oficjalna premiera Hana Solo – drugiego spin-offu z uniwersum Gwiezdnych Wojen – będzie miała miejsce w samym sercu filmowej śmietanki towarzyskiej, czyli na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Ruch nietypowy, lecz obiecujący

Decyzja o wyświetleniu Hana Solo w Cannes jest nietypowa z dwóch powodów. Po pierwsze, wszystkie premiery gwiezdnowojennych pozycji wyprodukowanych za ery Disneya miały dotychczas miejsce w Los Angeles, Londynie i pojedynczych innych wielkich miastach. Sam pokaz filmu odbędzie się natomiast 15 maja, czyli 10 dni przed tym, jak wejdzie on na ekrany kin na całym świecie. Choć może to dać pole do „popisu” osobom, które planują rozpowszechniać spoilery, widać, że akurat w tym przypadku Lucasfilm nie obawia się przedwczesnych przecieków fabuły.

W przeszłości tylko jeden film z Gwiezdnych Wojen był wyświetlany w Cannes. Mowa tu o Zemście Sithów, która po swojej festiwalowej premierze (również 15 maja) zebrała dobre opinie ze strony widzów i mieszane od krytyków.

Ruch ten jest jednak bez wątpienia szalenie obiecujący. Publiczność Festiwalu w Cannes uważana jest powszechnie za jedną z najbardziej wymagających na świecie. Debiutując Solo właśnie tam, Kathleen Kennedy i Ron Howard pokazują, iż naprawdę wierzą w sukces spin-offu o najpopularniejszym przemytniku w historii odległej galaktyki. Oby był to zwiastun tego, iż czeka nas fenomenalne widowisko.

JESZCZE WIĘCEJ „HANA SOLO”

Jak zawsze polecamy wam też inne artykuły dotyczące nadchodzącego filmu:

Źródło: link.