Informacja o śmierci Carrie Fisher poruszyła cały świat. Nic więc dziwnego, że przyjaciele i znajomi postanowili uczcić pamięć o niej i pożegnać się z aktorką wpisami na portalach społecznościowych lub udzielając wywiadów. Oto zebrane teksty najbliższych ze środowiska Carrie i Lucasfilmu:

George Lucas

Carrie i ja byliśmy przyjaciółmi przez większość naszego dorosłego życia. Była bardzo inteligentna; utalentowana aktorka, pisarka i komiczka o bardzo barwnej osobowości, którą wszyscy kochali. W Gwiezdnych Wojnach była naszą wspaniałą i silną księżniczką – zadziorną, mądrą i pełną wiary w rolę, która była o wiele trudniejsza niż większość ludzi sobie wyobrażała. Moje serce i modlitwy są z Billie, Debbie oraz z całą rodziną i wszystkimi przyjaciółmi i fanami Carrie. Wszyscy będziemy za nią tęsknić.

Harrison Ford

Carrie była jedyna w swoim rodzaju… genialna, oryginalna. Zabawna i emocjonalnie nieustraszona, żyła swoim życiem, odważna… Moje myśli są z jej córką Billie, matką Debbie, bratem Toddem oraz z jej przyjaciółmi. Wszyscy będziemy za nią tęsknić.

Mark Hamill

brak słów #Zdruzgotany

Nigdy nie jest łatwo stracić ważnego, niezastąpionego członka rodziny, ale teraz jest to szalenie bolesne. Carrie była jedyną w swoim rodzaju osobą, która należała do nas wszystkich – czy jej się to podobało, czy nie. Była NASZĄ Księżniczką, cholera, i aktorką, która grała wspaniale jej niewyraźność, zaciekłą niezależność i zabawną wściekłość oraz przejmowała kontrolę i odbierała nam oddech. Zdeterminowana i pewna siebie, jednak z niewielką luką, która pozwalała ci kibicować jej i chcieć, żeby się jej powiodło i była szczęśliwa. Odegrała w moim życiu niezwykle ważną rolę, zarówno w zawodowym i w prywantym, w obu też będzie bez niej bardzo pusto. Jestem wdzięczny za wszystkie zabawne, mądre, uprzejme i nawet te pobłażliwe bzdury, którymi moja ukochana kosmiczna bliźniaczka dzieliła się ze mną przez te wszystkie lata. Dzięki, Carrie. Kocham cię, mh

Anthony Daniels

Myślałem, że dostałem pod choinkę to czego chciałem. Jednak nie. Pomimo tak wielu myśli i modlitw. Jest mi bardzo, bardzo smutno.

Peter Mayhew

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak słów na tę stratę. Carrie była najjaśniejszym światłem w każdym pomieszczeniu, do którego wchodziła. Z całego serca będę za nią tęsknić.

Dave Prowse

Było mi niezwykle przykro kiedy dowiedziałem się o śmierci Carrie. Wspaniale się z nią pracowało. Kondolencje dla jej przyjaciół, rodziny i fanów na całym świecie.

Billy Dee Williams

Jestem głęboko zasmucony na wieść o odejściu Carrie. Była mi drogą przyjaciółką, którą szczerze szanowałem i podziwiałem. Moc przysłania dziś ciemna strona!

Warwick Davis


Księżniczka Leia, @carrieffisher zjednoczyła się z Mocą. Twoja dobroć i ostry żart nie zostaną zapomniane. #RIP PS: Dzięki za mleko i ciasteczka. xx

Kathleen Kennedy

Carrie zajmuje specjalne miejsce w sercu każdego w Lucasfilmie i ciężko sobie wyobrazić świat bez niej. Dla świata była Księżniczką Leią, ale dla nas była niezwykłą przyjaciółką. Była niezłomna, posiadała niesamowity dowcip i kochające serce. Dla poprzedniego pokolenia zdefiniowała na nowo rolę żeńskiej bohaterki. Przełomowa rola Księżniczki Lei stała się inspiracją siły i zaufania dla młodych dziewczynek na całym świecie. Z całego serca będziemy za nią tęsknić.

Steven Spielberg

Zawsze byłem pod wrażeniem Carrie. Każda jej obserwacja doprowadzała mnie do takiego śmiechu, że trudno było mi jednocześnie oddychać. Nie potrzebowała Mocy. Sama w sobie była mocą natury, lojalności i przyjaźni. Bardzo będę za nią tęsknić.

Bob Iger

Carrie Fisher była jedyną w swoim rodzaju prawdziwą osobą, która dzieliła się swoim talentem i prawdziwością ze wszystkimi wykorzystując do tego swój autorski humor oraz lekceważenie. Miliony ludzi było zakochanych w Księżniczce Lei; na zawsze pozostanie na specjalnym miejscu w sercu każdego fana Gwiezdnych Wojen oraz tych osób, które miały to szczęście poznać Carrie osobiście. Będzie nam jej bardzo brakować i dołączamy do tych milionów fanów i przyjaciół na całym świecie, którzy opłakują dziś jej stratę.

J. J. Abrams

Nie musiałeś poznać Carrie Fisher by zrozumieć jej siłę. Była równie mądra i piękna, mocna i wspaniała, wyrazista i zabawna, jak mogłeś sobie to wyobrazić. To nie fair, że ją straciliśmy. Jednocześnie jesteśmy szczęściarzami, że ją mieliśmy. JJ

Rian Johnson

Carrie była niezwykłą osobą. Jestem szczęściarzem, że ją poznałem, ale teraz cierpię.

Gary Kurtz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo przykro słyszeć o śmierci Carrie. Była kochaną osobą, bystrą, zadziorną i zabawną, w szczególności zabawną. Była głównym powodem, dzięki któremu pierwsze filmy były zabawne. Poprawiała nam wszystkim humor. Moje myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi.

Samuel L. Jackson

Światło w Galaktyce przygasło z powodu utraty naszej Księżniczki Lei. Niech Moc Będzie Z Nią!! RIP

Daisy Ridley

Zdruzgotana tą ogromną stratą. Byliśmy szczęściarzami, że ją znaliśmy i okropnie jest się teraz żegnać.

John Boyega

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje serce cierpi, ale jestem wdzięczny, że ją poznałem. Będę pielęgnować wspomnienia, rozmowy i wsparcie z jej strony. Spoczywaj w pokoju ❤️

Oscar Isaac

 

Moje serce pęka na wieść o odejściu Carrie. Moje myśli są z jej rodziną. ?? #niechmocbędzieznią

Andy Serkis

Najdroższa Carrie, tak trudno pożegnać zbyt wcześnie tak piękną szczerą i wyjątkową istotę ludzką – do zobaczenia w innym świecie.

https://www.instagram.com/p/BOh-fFogVXV/