Jako że od wczoraj po sieci krąży zwiastun Hana Solo, nadeszła najwyższa pora, aby rozłożyć go na czynniki pierwsze i zobaczyć, jakie sekrety kryją się w jego ujęciach.

Początek przygody

W pierwszych ujęciach teasera widzimy Hana Solo oraz Qi’Rę (w tej roli znana z Gry o tron Emilia Clarke) w ścigaczu kierowanym przez tego pierwszego. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia, o których pisaliśmy tutaj, wszystko wskazuje na to, że sekwencja ta będzie mieć miejsce na Korelii, czyli – prawdopodobnie – rodzinnej planecie tytułowego bohatera.

Patrząc na powyższe zdjęcie, można odnieść wrażenie, iż Qi’Ra i Han są tutaj wyraźnie młodsi niż w dalszej części zwiastuna. Niewykluczone, że postaci te będzie łączyć przyjacielska relacja z dzieciństwa. Co ciekawe, widać tutaj również szczęśliwe złote kości Hana, które wszyscy fani z pewnością pamiętają z Ostatniego Jedi.

Choć powyższy kadr z pewnością nie jest tym, który najbardziej podekscytował fanów, skrywa on pewien niezwykle subtelny i łatwy do przeoczenia „easter-egg” w postaci rękawiczek Hana. Identyczne nosił bowiem w Nowej nadziei, co widać na zdjęciu poniżej.

„Wylali mnie z akademii pilotażu, bo miałem własne zdanie” – Han Solo

Następnie widzimy, że na przestrzeni całej tej sekwencji Han i Qi’Ra uciekają przed szturmowcem, którego funkcją jest zapewne patrolowanie zajętych przez Imperium ulic Korellii.

Krótki rzut oka na (prawdopodobnie) swego rodzaju przedmieścia Korelii i piękny drift w wykonaniu tytułowego bohatera.

Górska wycieczka

Górsko-zimowe otoczenie jasno sugeruje, że jest to ta sama planeta, którą widzieliśmy w przedwczorajszym spocie telewizyjnym, zaprezentowanym przy okazji finału Super Bowl.

Pas na amunicję Chewbaccki przechodzi mu tutaj przez obydwa ramiona, co stanowi wyraźną różnicę w stosunku do tego, który nosi w głównych epizodach sagi.

Pędzący po trakcji kolejowej pociąg będzie miejscem starcia pomiędzy głównym antagonistą a Tobiasem Beckettem (więcej o obydwu w dalszej części tekstu).

Powyżej widzimy statek, którego szkice koncepcyjne krążyły po sieci już od maja ubiegłego roku. Wygląda na to, że pozbywa się on pewnego ładunku.

Pilotem w tej scenie bez wątpienia jest Han.

Sekwencja ta kończy się eksplozją o wyglądzie dotąd w Gwiezdnych Wojnach niespotykanym. Spowodowane wybuchem morskie fale dają pewną wskazówkę, że tą planetą również jest Korelia. Na zdjęciu poniżej widzimy w tle zamglone góry i niewykluczone, że to właśnie nad nimi będzie toczyć się cała ta akcja.

Z powrotem bądź też nadal na Korelii

Han i Qi’Ra przemierzają piaszczyste tereny.

Grany przez Woody’ego Harrelsona Tobias Beckett ma pełnić w filmie rolę mentora Hana Solo.

Han i Tobias stoją pośród konstrukcji, po których wyraźnie widać, że były (biernymi) świadkami wydarzeń sprzed wielu, wielu lat. Czy mają coś wspólnego z Zakonem Jedi? Pożyjemy, zobaczymy. Co ciekawe, jeśli się przyjrzeć, można dostrzec, że Solo i Beckett mają na sobie zaskakująco podobne, a może nawet i te same modele pasów. Podobnie jak w przypadku wspomnianych wcześniej rękawiczek, również i tę część garderoby Hana widzieliśmy już w Oryginalnej Trylogii.

Witamy na Dzikim Zachodzie

W dalszej części trailera (ponownie na Korelii) jesteśmy świadkami sceny żywcem wyjętej z klasycznych westernów. Han jest gotowy do pojedynku.

Naprzeciw niego stoi liczna grupa nieznanych nam kryminalistów, piratów bądź też łowców nagród (nie, nie są to Rycerze Ren 😉 ), a przewodzącą im personę mogliśmy zobaczyć w poprzednim „teaserze” podczas sceny walki na dachu pociągu.

Ta zamaskowana postać ma być głównym antagonistą Hana Solo. Niestety, na chwilę obecną nie wiemy o nim dosłownie nic, jednak jedno jest pewne – prezentuje się jak żaden z dotychczasowych gwiezdnowojennych złoczyńców. Jego uzbrojenie może sugerować, że jest to ujawniony przy okazji zestawów LEGO Moloch, aczkolwiek widać też znaczące różnice, więc nie możemy mieć 100% pewności, że to właśnie on.

Montujemy ekipę

Powyżej widzimy pierwsze ujęcie ze znaną z Westworld Thandie Newton, która wedle przecieków (i zarazem wbrew oczekiwaniom fanów) ma się wcielić w tajemniczą na chwilę obecną postać o imieniu Val. Wcześniej spekulowano, że aktorce tej może przypaść rola znanej z komiksów Sany Starros, która swego czasu zawarła fikcyjny ślub z Hanem Solo.

Na pierwszy rzut oka wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy owym kosmitą nie jest przypadkiem Maz Kanata. Jeśli jednak przyjrzeć mu się dłużej niż setną sekundy, widać, że nie ma dosłownie żadnego podobieństwa pomiędzy nim a właścicielką zamku na Takodanie. Z informacji podanych przez Entertainment Weekly wynika, że ta czteroręczna postać ma się nazywać „The Multitasker”. Możliwe jednak, że nie jest to jego pełne imię, ale kryptonim. W tle kadru widać prawdopodobnie Tobiasa Becketta.

Nie jest tajemnicą, że zanim Sokół trafił w ręce Hana, wpierw był własnością Lando. Inny właściciel oznacza zazwyczaj innego drugiego pilota, a tym, wnioskując na podstawie powyższego zdjęcia, zdaje się postać, w którą za sprawą technologii motion capture życie tchnie Phoebe Waller-Bridge. O droidzie, w którego wcieli się brytyjska aktorka, wiemy, że będzie nazywać się L3-37, a także, iż ma mieć zaprogramowaną płeć żeńską.

Jaskrawa czystość korytarzy Sokoła Millenium jest zarówno wyjątkowo nieswoja, jak i ekscytująca. Jedno jest pewne – Lando, w przeciwieństwie do Hana, nieobce były mop i odkurzacz. Albo to, albo futro Wookieech fatalnie wpływa na tapicerkę 😉

Qi’Ra i L3-37 opuszczają pokład Sokoła. Bohaterka grana przez Emilię Clarke odziana jest w iście królewskie i emanujące potęgą szaty. Ich barwy przywodzą niektórym na myśl kolory Imperium, jednak z tego, co wiemy na chwilę obecną, wydaje się mocno wątpliwe, aby Qi’Ra miała zdradzić zaufanie Hana. Bardziej prawdopodobne jest, iż takie a nie inne przebranie to część jakiegoś przekrętu w wykonaniu ekipy Becketta i Hana.

Historyczna partyjka Sabacca

Donald Glover jako Lando Calrissian prezentuje się wprost wybornie. Kadr ten jest jednak szczególnie intrygujący, jeśli zestawi się go z tym znajdującym poniżej.

Widzimy tutaj bowiem Hana Solo wchodzącego do pewnego obskurnego miejsca, gdzie obecny tłum gromadzi się wokół jednego stolika, na końcu którego siedzi postać odziana w koszulę o identycznym kolorze jak ta noszona przez Lando. Nie trzeba brnąć w szczególne spekulacje, aby uświadomić sobie, że jest to prawdopodobnie początek sekwencji sławnej partyjki Sabacca, podczas której Solo wygrał od Calrissiana Sokoła Millenium.

Powrót na Tatooine?

Ujęcie to jest zdecydowanie jednym z najciekawszych z całego trailera. Abstrahując od tego, iż pod kątem wizualnym wygląda ono przepięknie, na zamglonym niebie wyraźnie widać dwa słońca! Czyżby była to pierwsza oficjalna poszlaka, że w filmie tym zawitamy na Tatooine, a tam ponownie spotkamy takie postaci jak Jabba i Boba Fett? O pojawieniu się tych ściśle powiązanych z Hanem antagonistów spekulowano od momentu ogłoszenia produkcji.

Kolejnym solidnym dowodem powrotu na Tatooine jest powyższy kadr, na którym widzimy postać z hełmem wyraźnie przypominającym te noszone w pałacu Jabby.

Przepych u Bettany’ego

Paul Bettany do obsady dołączył dopiero wtedy, kiedy na czele produkcji stanął Ron Howard. Aktor ten został zaangażowany do roli pierwotnie powierzonej Michaelowi K. Williamsowi, który z powodu braku dostępnych terminów nie był w stanie uczestniczyć w dokrętkach, co zmusiło go do wycofania się z udziału w Hanie Solo. Na powyższym zdjęciu widzimy pomieszczenie pełne gablot kolekcjonerskich, a jeśli ktoś wytęży wzrok, to w lewym górnym rogu dostrzeże nawet zarys mandaloriańskiej zbroi, co dla wielu jest kolejnym dowodem obecności Boby Fetta w filmie. Jeśli wierzyć wstępnym doniesieniom, całe to miejsce ma należeć właśnie do postaci Bettany’ego.

Jeśli w ostatnich filmach z uniwersum Gwiezdnych Wojen brakowało Wam przedstawicieli poznanych wcześniej ras, od teraz będziecie mogli zasypiać z uśmiechem na ustach. Choć w centrum kadru znajduje się odziana w złote szaty śpiewaczka (nie, nie jest to Snoke 🙂 ), uwagę fanów z pewnością przyciągną znajdujące się po jej prawej stronie Twi’Lekanki.

„U Bettany’ego” obecna będzie również Qi’Ra, która ponownie prezentuje się dostojnie i majestatycznie.

Kessel Run

Końcówkę trailera stanowią ujęcia, które zdają się pochodzić ze słynnego Kessel Run.

W pościg za Sokołem ruszają TIE fightery na czele z wyraźnie zmodyfikowanym modelem, który niewykluczone, że stanowi prototyp bombowca TIE.

Widzimy również popis umiejętności pilotażu tytułowego bohatera.

„Thought we were in trouble for a second… but it’s fine. We’re fine” – Han Solo

Ta jedna kwestia dowodzi, jak niezwykłą charyzmą dysponuje Alden Ehrenreich i jak doskonale opanował on cechujący Hana czarujący uśmiech. Trudno również nie odnieść wrażenia, że jest to ukryta wiadomość do wszystkich tych, którzy byli przesadnie negatywnie nastawieni do całej produkcji.

Powyższe zdjęcie daje stuprocentową pewność, iż w Kessel Run uczestniczyć będą wszyscy główni bohaterowie filmu (Lando chowa się tutaj za Chewiem).

Zwiastun kończy się ujęciami Sokoła manewrującego pomiędzy niezidentyfikowanymi mackami. Wygląda na to, że Rathtary i Bor Gullet będą mieli nowego przyjaciela.

Więcej o "Hanie Solo"

Jeśli interesujecie się filmem o przygodach młodego Hana Solo, to zapraszamy do innych artykułów, które dotyczą tej produkcji:

Źródło: link.