W dniu wczorajszym dostaliśmy nowe informacje na temat tegorocznych planów wydawniczych Uroborosa, dziś z kolei poznajemy szczegóły wydawnictw książkowych i komiksowych, które pojawią się za oceanem i powiązane będą z Hanem Solo.

Last Shot (Ostatni strzał)

Prawdopodobnie najistotniejszą z pozycji będzie powieść Last Shot autorstwa Daniela José Oldera, która opowiadać będzie o przygodach Hana i Lando w trzech różnych okresach ich życia. Oto co do powiedzenia na jej temat miał dyrektor kreatywny Lucasfilm Publishing Michael Siglain:

„Jedna część powieści umiejscowiona jest przed wydarzeniami z Hana Solo i skupia się na postaciach Lando oraz L3-37 (jego droidziej partnerki – przyp. red.).

Akcja kolejnej części, to okres między Hanem Solo a Nową nadzieją. Tutaj bohaterami są Han i Chewie. Tutaj też w życiu Hana po raz pierwszy pojawi się znana z komiksów Sana Starros.

W ostatniej części, której akcja toczy się już po Powrocie Jedi pojawi się Han, Leia oraz bardzo młody Ben Solo. W historii nie zabraknie także Lando.”

Trzeba przyznać, że taka struktura powieści wydaje się bardzo ciekawa. Pozwoli nam ona zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniała się każda z postaci. Będzie to także swego rodzaju pomost łączący poszczególne filmy.

Ale pomimo tego, że powieść rozgrywać będzie się w trzech różnych okresach, poszczególne części będą fabularnie powiązane i zazębiać będą się w jedną całość.

Oto co Michael Siglain miał do powiedzenia w temacie fabuły:

„Szef jednej z organizacji przestępczych rozpoczyna poszukiwania właściciela Sokoła Millennium zakładając błędnie, że to Han, podczas gdy naprawdę chodziło mu o Lando. To z kolei sprawia, że ten ostatni posądzony zostaje o jeden z niezbyt chlubnych występków Hana. Po latach wspólnie muszą odpokutować swoje grzechy i zadość uczynić za wyrządzone szkody.”

Most Wanted (Poszukiwani)

Oto kolejna pozycja książkowa skierowana jednak do nieco młodszych odbiorców (kategoria young adult). Powieść, której autorką jest Rae Carson skupiać się będzie na postaciach jeszcze młodszego Hana Solo oraz granej w filmie przez Emilię Clarke Qi’ry. Dowiemy się, co musiała robić ta dwójka koreliańskich dzieciaków, by przeżyć w szemranych zaułkach ich mocno uprzemysłowionego świata. Przekonamy się też, w jak dużym stopniu ich otoczenie ukształtowało osoby, którymi się stali.

Lando: Double or nothing (Lando: Wszystko albo nic)

Tuż po premierze filmowego Hana Solo do sklepów trafi druga już komiksowa miniseria poświęcona Lando. Tym razem jednak historia napisana przez Rodney’a Barnes skupiać się będzie na młodym Calrissianie. Pięcioczęściowa seria rozgrywać się będzie tuż przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie. Także tutaj dowiemy się nieco więcej o relacji Lando i L3-37.

Sztuka i przewodnik

Kolejnemu filmowi spod znaku Gwiezdnych Wojen towarzyszyć będą też dwa albumy, które stały się już właściwie tradycją.

W The Art of Solo Phil Szostak po raz kolejny odsłoni przed nami kulisy powstawania warstwy wizualnej filmu, prezentując przy tym mnóstwo grafik koncepcyjnych, które powstały na użytek Hana Solo. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem wydawnictwo AMEET zdecyduje się na wydanie polskiej wersji albumu (w przypadku Łotra 1 niestety go zabrakło).

Star Wars ‚Solo’ Comic Books CR: Disney

Z kolei Solo: The Official Guide autorstwa Pabla Hidalgo łączy w sobie elementy znane z encyklopedii ilustrowanych oraz bardzo efektownych przekrojów. Dzięki temu poznamy mnóstwo nowych informacji i szczegółów dotyczących postaci, pojazdów i technologii, które pojawią się w Hanie Solo.

Poza wymienionymi wyżej pozycjami, przewidziano również sporo książeczek i komiksów skierowanych do młodszych fanów, które postaramy się wam przybliżyć w osobnym artykule.

A tymczasem bardzo ciekawi jesteśmy, której z zaprezentowanych książek (czy komiksów) jesteście najbardziej ciekawi i na którą czekacie z największą niecierpliwością?

 

 

Jeszcze więcej "Hana Solo"

A oto więcej materiałów na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.