Podobnie jak to miało miejsce w przypadku „pierwotnych” zapowiedzi Hana Solo, które ujrzały światło dzienne wraz z początkiem lutego, również i teraz postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze nowy, drugi już zwiastun nadciągającego coraz większymi krokami spin-offu.

Potęga postprodukcji

Na samym początku warto zaznaczyć zmiany, jakie zaszły w dwóch konkretnych ujęciach od czasu pierwszego teasera.

Powyżej widzimy Hana oraz Qi’rę idących samotnie przez piaszczyste tereny Korelii. Kadr pochodzi z udostępnionej w lutym zajawki.

A tu niespodzianka! Z dwojga bohaterów robi się nagle troje. Biedny Chewbacca sam jeden pełni rolę tragarza.

Sprawa ma się podobnie w przypadku sceny, w której Han – niewykluczone, że po raz pierwszy w swoim życiu – podziwia z zewnątrz Sokoła Millennium.

Również i tutaj Industrial Light and Magic, studio tworzące efekty specjalne do wszystkich Gwiezdnych Wojen, wstawiło Chewiego.

Intryga „u Bettany’ego”

„You look good. A little rougher on the edges but good” ~ Qi’ra

Wiemy, że akcja w Hanie Solo będzie toczyć się na przestrzeni kilku lat. Powyższy cytat Qi’ry pozwala wierzyć, iż bohaterowie Emilii Clarke i Aldena Ehrenreicha spotykają się w tej scenie po raz pierwszy od dłuższego czasu.

Wygląda na to, że kiedy Han rozwijał swoje umiejętności gangsterskie, Qi’ra pięła się na szczyt drabinki społecznej gangsterskiego półświatka. Pytanie tylko, w jakim celu? W opublikowanym przez Entertainment Weekly artykule przyjaciółka Solo z lat młodzieńczych została wprost określona mianem femme fatale, co sprawia, iż w jej poczynaniach możemy doszukiwać się wielu intryg oraz kłamstw.

„I’ve heared about a job… Big shot gangster is putting together a crew.” ~ Tobias Beckett

Pierwsze oficjalne spojrzenie na Drydena Vosa (nie, nie jest on spokrewniony z Quinlanem), wpływowego gangstera granego przez Paula Bettany’ego, dla którego będą pracować nasi bohaterowie. Jego blizny jasno dają do zrozumienia, że jego przeszłość do najweselszych nie należała. Pierwotnie w postać tę miał się wcielić Michael K. Williams, jednak wskutek niemożności stawienia się z jego strony na planie na czas dokrętek, Lucasfilm musiał obsadzić w tejże roli nowego aktora.

Używana przez Vosa broń przywodzi na myśl te, z których korzystali gwardziści Snoke’a w Ostatnim Jedi.

Dryden Vos w starciu z Hanem Solo. Cokolwiek tytułowy bohater planował osiągnąć, nie poszło mu to najlepiej. Po prawej stronie kadru widzimy natomiast trójkątny obiekt, który wygląda niczym duży holokron Sithów. Niewykluczone, że jest to ten sam, o którym mowa w opublikowanym przy okazji premiery Przebudzenia Mocy albumie „Gwiezdne Wojny: Kompletne Lokacje”. Poza pełnieniem funkcji szefa przestępczego podziemia, Dryden Vos ma być również zapalonym kolekcjonerem, tak więc nie byłoby dziwne, gdyby w jego zbiorach znalazły się przeróżne mistyczne przedmioty.

Hazardziści

„Yeah, I know a guy. He’s the best smuggler around.” ~ Qi’ra

Jak się okazuje, prawdopodobnie to Qi’ra będzie osobą, która przyczyni się do początków skomplikowanej, ale i pięknej przyjaźni Hana i Lando. Choć niewiadome na jakiej planecie dojdzie do spotkania dwójki bohaterów, sama lokacja wskazuje, że to właśnie tutaj będzie miała miejsce legendarna gra w sabacca, podczas której Han wygra od Lando Sokoła Millennium.

Świetny kadr, w którego centrum widać otoczonego przeróżnymi kosmitami Lando. Zaznaczona czerwonym okręgiem jest postać, która za sprawą swego imienia podbija serce, dusze i umysły wszystkich fanów gwiezdnej sagi.

Przed państwem Therm Scissorpunch we własnej osobie!

W zaciemnionym tle kadru znajduje się z kolei Tam Posla, którego przez ułamki sekund można było dostrzec na dalszych planach niektórych scen mających miejsce na planecie Jedha w Rogue One. Dzięki komiksowi Doctor Aphra, gdzie Tam odgrywa obecnie niemałą rolę, dowiedzieliśmy się, co sprowadziło go „świętą” planetę oraz jak się z niej wydostał.

„Everything… You’ve heard about me… Is true?” ~ Lando Calrissian

Lando emanuje typową dla siebie charyzmą, za co wielkie brawa należą się Donaldowi Gloverowi. Droida, który nalewa mu drinka mogliśmy zobaczyć w reklamie kampanii promocyjnej Hana Solo w Denny’s.

Ze stosu rzuconych przez Hana monet, w szczególny sposób wyróżnia się ta otoczona czerwonym okręgiem.

Identyczny znak widnieje bowiem na zbroi Boby Fetta. W legendach odnosił się on do Mythosaurów, olbrzymich stworów zamieszkujących Mandalore, których czaszka stała się symbolem owej planety oraz jej mieszkańców.

„What do you think? Well, what do you know…”

Typowa dla Hana i Chewiego konwersacja. Tego typu scena pozwala wierzyć, że Lawrence i Jon Kasdan (scenarzyści filmu) świetnie uchwycili chemię pomiędzy tymi dwiema postaciami. Nie jest to jednak dziwne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, iż ten pierwszy w swym dorobku scenopisarskim posiada Imperium kontratakuje, Powrót Jedi oraz Przebudzenie Mocy.

L3-37, grana przez Phoebe Waller-Bridge droidka, pokazuje werwę i gotowość do miażdżenia twarzy każdego, kto wejdzie jej w drogę. Bez wątpienia stworzyłaby piękną parę z K-2SO.

Sokół Millenium – wnętrze i zewnętrze

Czyż nie jest to wzrok człowieka zakochanego? Jestem gotów postawić naprawdę wiele na to, iż to właśnie w tej scenie Han po raz pierwszy eksploruje pokład Sokoła.

„You might wanna buckle up, baby!” ~ Lando Calrissian

Sokół Millennium pilotowany jeszcze przez duet Lando – L3.

Na słowa Lando Han przewraca oczyma w charakterystyczny dla Harrisona Forda sposób. Alden dobrze wie, co robi!

Biorąc pod uwagę kolory, wygląda na to, że planeta, nad którą znajduje się na powyższym i poniższym kadrze Sokół, to właśnie Kessel.

Niemal identyczne barwy miała ona bowiem w serialu Star Wars: Rebels, z którego pochodzi powyższe zdjęcie.

Nowy-stary Sokół Millenium w pięknym świetle i w pełnej okazałości.

Jeśli perspektywa nas tutaj nie zwodzi, przed dokonanymi przez Hana modyfikacjami Sokół posiadał wyłącznie jedno działo.

Cloud-Riders

Gang „Jeźdźców chmur” na piaszczystych terenach Korelii. Niewielkich rozmiarów postać na lewo od znajdującej się na pierwszym planie Enfys jest prawdopodobnie grana przez Warwicka Davisa, który wiemy, że przyleciał na Fuerteventurę na czas zdjęć do Hana Solo.

Bardzo dobre spojrzenie na Enfys Nest, o której nieco więcej pisaliśmy ostatnimi czasu tutaj.

Osada, nad którą przelatuje Sokół Millennium to ewidentnie ta sama, gdzie (prawdopodobnie) dojdzie do „kowbojskiego” starcia pomiędzy Hanem i Enfys.

DL-44 we właściwych rękach

Choć osobiście nie chciałbym, aby jedną ze składowych filmu było zdobywanie znanych widzom elementów garderoby oraz ekwipunku Hana Solo, muszę przyznać, iż widoczna w zwiastunie scena przekazania blastera DL-44 przebiegła w bardzo zgrabny sposób. Bez zbędnego patosu, prosto i konkretnie.

Wyraźnie widać, że Tobiasa Becketta łączy z bronią silną więź. Jako że Han jest dla niego niczym przyszywany syn, powierza mu swój skarb.

„I waited a long time for a shot like this.” ~ Han Solo

Scena ta będzie miała zapewne miejsce na początkowym etapie filmu, kiedy młody i gotowy do działania Han dołączy do pracującej dla Vosa ekipy Becketta.

Napad na „pociąg”

Niewiadome, gdzie konkretnie zmierzają na poniższym kadrze Han, Qi’ra i Chewie, jednak ośnieżone, znajdujące się w tle góry jasno wskazują, iż jesteśmy na Vandor. Planeta ta została oficjalnie potwierdzona jako miejsce, gdzie bohaterowie będą starali się dokonać iście westernowego napadu na „pociąg”.

Istnieje również spora szansa, iż widoczna na zdjęciu czaszka należała do jednego z Mythosaurów, o których pisaliśmy nieco wyżej. Czyżby miejsce to mogło stanowić więc kryjówkę Mandalorian? Pożyjemy, zobaczymy.

Na powyższym kadrze po lewej stronie znajduje się sterowany przez Hana statek, który stara się odlecieć z jednym z doczepianych wagonów. Po prawej mamy natomiast członków gangu Enfys Nest, którzy wyraźnie widać dlaczego tytułują się mianem 'Cloud-Riders'.

Mamy również potwierdzenie, iż poza naszymi bohaterami oraz Cloud-Riderami, w sekwencji napadu na pociąg będzie brała trzecia frakcja, którą bez zaskoczenia jest samo Imperium. Można przypuszczać, iż szturmowcy będą mieli tutaj zadanie obrony ładunku, o który wzajemny bój toczyć będą bandy Becketta oraz Nest.

Ciężkie, magnetyczne buty Range Trooperów pozwalają im bez trudu poruszać się po pędzącym pociągu.

Imperialni Range Trooperzy w niemal pełnej krasie. Trzeba przyznać, że ocieplane futrem płaszcze na zbrojach dają im unikalny, naprawdę fajny styl.

Val, postać grana przez znaną z Westworld Thandie Newton, wystrzeliwuje swego rodzaju harpun.

I tutaj dochodzimy do największego cliffhangera w historii kinematografii…

CZY CHEWBACCA PRZEŻYJE?! Dowiemy się dopiero w maju. 😉

Imperialne Mimban

Na otwierającym zwiastun kadrze widać (prawdopodobnie) okupowaną przez Imperium planetę Mimban.

Gwiezdny Niszczyciel w trakcie konstrukcji. Niesamowite jest to, że Lucasfilm za każdym razem znajduje metodę, aby pokazać znane od czterech dekad pojazdy w całkowicie nowy sposób.

Nowa wersja imperialnej machiny kroczącej. Z najnowszych informacji wiemy, że model ów nosi nazwę AT-DT.

Mudtrooperzy w akcji. Niewykluczone, że walka ta jest spowodowana dezercją Hana.

Rodzina!

Dla wielu fanów jednym z najbardziej zaskakujących momentów był ten, w którym zobaczyliśmy interakcję Chewiego z innym przedstawicielem swego gatunku.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ów Wookiee to nikt inny jak Malla, czyli (potwierdzona kanonicznie) żona Chewbaccki we własnej osobie. Istnieje większe niż duże prawdopodobieństwo, iż również i ona zostanie uratowana przez Hana z imperialnej niewoli na Kessel, co nada jeszcze większej wagi legendarnemu Długowi Życia.

Na powyższym kadrze widać, jak małżonkowie dotykają się nawzajem czołami, co niewykluczone, że stanowi ich pożegnanie przed wyruszeniem Chewiego we wspólne wojaże z Hanem Solo.

Dla tych, którzy są zaznajomieni z mroczniejszą stroną historii gwiezdnej sagi, nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy widzą na ekranie członka rodziny Chewbaccki. W niesławnym Star Wars: Holiday Special z 1978 roku pojawiła się bowiem żona naszego ulubionego Wookieego, której pełne imię zostało wówczas określone jako Mallatobuck, w skrócie Mala.

W tymże „widowisku”, które George Lucas najchętniej wymazałby z pamięci wszystkich fanów, pojawił się również syn Chewbaccki, Lumpawaroo. Jego postać oficjalnie stała się częścią nowego kanonu w książce Koniec i Początek: Kres Imperium pióra Chucka Wendiga.

Stary, ale jary

Pozostając przy postaci Chewbaccki, poznaliśmy również jego wiek w momencie, w którym rozgrywa się akcja Hana Solo.

„A hundred and ninety years old?! You look great!” ~ Han Solo

190 lat, które potężny Wookiee ma na swoim karku potwierdzają wcześniejsze spekulacje, iż wydarzenia z drugiego spin-offu Gwiezdnych Wojen będą toczyć się na 10 lat przed tymi z Nowej Nadziei (kanoniczne źródła mówią bowiem, że podczas Bitwy o Yavin Chewbacca ma okrągłe 200 lat).

Najbardziej brutalne zabójstwo w wykonaniu Chewiego, jakie mieliśmy do tej pory okazję „podziwiać” na ekranie. Cytując klasyka: „It’s not wise to upset a Wookiee”.

Złota rada

„Let me give you some advice. Assume everyone will betray you and you will never be dissapointed” ~ Tobias Becket

Te do bólu szczera słowa, wypowiedziane do Hana przez Becketta, stanowią doskonały fundament pod nieufność oraz niechęć działania w większej grupie, które cechują tytułowego bohatera, kiedy poznajemy go w Nowej Nadziei. Czy jest to zwiastun czekającej Hana bolesnej zdrady? Wiele osób podejrzewa, iż osobą, która zawiedzie zaufanie Solo będzie albo Beckett, albo Qi’ra.

Summa summarum

Nowy zwiastun Hana Solo prezentuje się wprost wyśmienicie i zapowiada rewelacyjną rozrywkę, jaka miejmy nadzieję czeka nas już wkrótce w kinach. Nic więc nie podsumowuje lepiej całego trailera niż poniższy cytat.

„I have a really good feeling about this!” ~ Han Solo

JESZCZE WIĘCEJ „HANA SOLO”

Jak zawsze polecamy wam też inne artykuły dotyczące nadchodzącego filmu:

Źródło: link.