Prace na planie Epizodu 8 idą pełną parą, czego dowodem jest krótki filmik, który na swoim Instagramie umieściła Daisy Ridley. Jest to urywek jej ćwiczeń walki mieczem lub kijem pod okiem kaskadera i choreografa Lianga Yanga (znaleźć go można tutaj >>).

Swoją drogą, to właśnie Liang wcielił się w uwielbianego przez fanów szturmowca FN-2199, znanego lepiej jako TR-8R vel TRAITOR.

Ale wracając do Daisy, sądząc po tym, co widzimy na materiale, umiejętności Rey w filmie znacznie wzrosną i będzie to już dość bezwładne, acz entuzjastyczne machanie mieczem. Co ciekawe, Daisy pod koniec sekwencji z mieczem wykonuje ruch typowy dla filmów wushu (czyli prezentujący latających wojowników). W sumie, gdyby się nad tym zastanowić, to kto jak kto, ale ukształtowany, władający mocą Jedi, powinien być w stanie w takim stylu walczyć.

Oczywiście nie wierzę, by coś takiego pojawiło się w filmie, ale już sama wizja jest interesująca. A schodząc już na ziemię, to ciekawe z kim będzie mierzyć się Rey w nadchodzącym filmie.