Najbardziej kojarzona dzięki roli Daenerys Targaryen z Gry o Tron, Emilia Clarke dołączyła do obsady „Solo” jako Qi’ra. Przyjmie twarz kobiety pełnej tajemnic. Kobiety, która wie, czego chce i nie boi się wykorzystać niecnych zagrań, by to zdobyć. Ta sama kobieta będzie także miała znaczący wpływ na życie młodego Hana. Jak duży, tego przekonamy się dopiero w maju, ale już teraz możemy poznać nieco więcej faktów od samej Emilii, która jakiś czas temu, tak samo jak Alden Ehrenreich, udzieliła wywiadu dla Entertainment Weekly.

Relacje Hana Solo z załogą

W pierwszej części wywiadu Emilia została zapytana o to, jakie emocje żywi Han do Qi’ry i reszty świata.

Można powiedzieć, że dorastali jako towarzysze broni. Byli kumplami i wspólnikami we wszelkich szemranych i najczęściej nielegalnych przedsięwzięciach. Oczywiście, jest w tym wszystkim jakiś element romantyczny, ale często tak jest, gdy razem się dorasta. Piękną rzeczą w tej historii jest podkreślanie wszystkich najlepszych aspektów charakteru Hana Solo i wszystkich tych postaci, które sprawiły, że stał się tym, kim jest. To właśnie składa się na znaczną część opowieści. Widzimy przez co i przez kogo ma taki kontakt z ludźmi i podejście do życia. Jest to doskonałe przedstawienia tego, że jesteśmy sumą naszych doświadczeń.

Emilia twierdzi mimo wszystko, że jej postać będzie miała znaczący wpływ na przyszłość Hana, nie tylko jako szmuglera, ale i jako człowieka. Jednak nie chciała ujawnić dlaczego nikt nigdy nie wspomniał o tak ważnej dla Solo postaci.

Qi’ra jako femme fatale

Tak właśnie określona została przez twórców filmu. Co sądzi o tym sama zainteresowana?

To wielka zagadka. To pewien element wspólnej relacji, którego nie da się dokładnie określić. Za każdym razem kiedy myślisz, że już ją masz, że już zdobyłeś jej numer… Okazuje się, że jednak nic takiego nie nastąpiło. To jest naprawdę trudne do zagrania. Celem jest zostawić cień dawnej Qi’ry w przyszłym Hanie Solo. Ta dziewczyna jest kolejnym elementem, który przychodzi na myśl, gdy widzimy go po raz pierwszy.

W dalszym ciągu jednak nie zamierzała ujawniać w jakiej sytuacji zobaczymy tę dwójkę na ekranie, ani czy będą to sceny pozytywne, czy może całkiem przeciwnie.

Wydaje mi się, że są to fakty, na które warto poczekać i odkryć je samemu. Nie chcę tutaj powiedzieć czegoś, za co mogliby mnie zwolnić, bądź usunąć z filmu. [śmiech]

Poznajecie ją w chwili, gdy jest z Hanem. Robią wszystko, co muszą, by przeżyć. Dokładnie to samo Qi’ra robi przez cały film. Przez cały seans próbuje przetrwać, a jak wiemy, przetrwanie w półświatku wiąże się ze szmuglerką, kradzieżą i typami spod ciemnej gwiazdy. To było piękne, gdy twórcy Ostatniego Jedi dali nam malutki tego świata [na Canto Bight]. I to jest właśnie nasz świat. Nie wyścigi, lecz cały główny wątek opisujący przekręty i działania podejmowane na czarnym rynku. Przewija się tam wielu gangsterów różnego typu.

To było naprawdę zabawne, umieścić Qi’rę w tym wszystkim. Niby ma kilka wcieleń, ale w rzeczywistości jedyne co robi, to stara się przetrwać.

Czy Khaleesi da sobie radę w świecie Gwiezdnych Wojen?

Anthony Breznican z Entertainment Weekly wspomniał swoją córkę i spytał, czy Qi’ra stanie na wysokości zadania i stanie u boku Rey, Jyn, Lei, Padme i innych silnych przedstawicielek płci żeńskiej, na co Emilia zaśmiała się z serdecznością.

Oh, zdecydowanie tak! Nigdy nie przyjmę roli, która nie będzie opisywać takiej właśnie historii, ponieważ uważam, że to bardzo ważne, żeby pokazać, że każdy może być silny. Nawet pomimo tego, że jest to film o Hanie, to Qi’ra potrafi być draniem i pokazać pazur. Jest silna i ma swoją własną historię do opowiedzenia. Pierwsze, co pomyślałam o tej dziewczynie, to to, że musi być ze stali.

Han Solo jest otoczony przez same silne kobiety. Nie zna żadnej, która nie potrafi postawić na swoim, nie ma pewności siebie, sprytu i inteligencji. Tylko taki typ spotyka w swoim życiu. A potem spotyka Leię… i wszystko nagle staje się jasne.

 

 

WIĘCEJ O HANIE SOLO

A oto więcej materiałów od Entertainment Weekly (i nie tylko)  na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.