Od dawna trwają spekulacje i rozważania, czy Han Solo był wrażliwy na Moc. Jak dotąd fani nie dostali w tej kwestii definitywnej odpowiedzi. I raczej nadal jej nie dostaną. Jedno jest pewne (a przynajmniej będzie pewne, jeśli poniższe plotki się potwierdzą) – młody Han Solo będzie miał moc!

Ale spokojnie, to nie spoiler, ani całkowita zmiana tego, co do tej pory wiedzieliśmy. Chodzi raczej o to, że ekipa pracująca nad najnowszym filmem z cyklu A Star Wars Story przeniosła się ze studia w Pinewood, do elektrowni Fowley w Hampshire (znana między innymi z filmu Mission Imposible 5). A jak wiadomo, w elektrowni mocy z reguły nie brakuje 🙂

/Natomiast to, co przeczytać można będzie poniżej, może już być uznane przez co wrażliwsze dusze za SPOILER, dlatego dalej czytacie na własną odpowiedzialność./

Towarzyszące doniesieniom plotki mówią, że elektrownia Fowley ma być w filmie dokiem, czy inną częścią portu kosmicznego. Aczkolwiek na tę chwilę są to zaledwie plotki i tak też należy do nich podchodzić.

Film w reżyserii Phila Lorda i Chrisa Millera zadebiutuje 25 maja 2018 roku. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke, Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton, Michael Kenneth Williams oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca. Film wciąż nie ma oficjalnego tytułu, aczkolwiek Kathleen Kennedy sugerowała, że możemy go poznać tego lata.