W pierwszym z opublikowanych przez Entertainment Weekly artykułów dotyczących drugiego spin-offu Gwiezdnych Wojen, Anthony Breznican przeprowadził wywiad z Aldenem Ehrenreichem, odtwórcą roli młodego Hana Solo. Podczas ich wspólnej rozmowy zostało poruszonych mnóstwo interesujących tematów, które z pewnością zaciekawią każdego fana.

Klimat filmu i geneza bohatera

Alden Ehrenreich już na wstępie rozmowy przyznał, że zgadza się ze słowami Rona Howarda, który opisał Hana Solo jako połączenie westernu i kina noir. Jak sam aktor powiedział:

Jednym z ciekawszych i fajniejszych aspektów tego filmu, mającym niemały wpływ na rozwój bohatera, jest fakt, iż akcja toczy się w kryminalnym półświatku uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Według Howarda, z czym Ehrenreich również się zgadza, Han jest w filmie młodzieńcem, który usilnie stara się zaistnieć i wyrobić sobie jak najlepszą opinię w gangsterskim otoczeniu, w czym nieustannie przeszkadza mu jego nieintencjonalna, lecz wrodzona przyzwoitość.

Tytułowy bohater nie miał jednak za młodu wiele troszczących się o niego osób, stąd też jest on znacznie bardziej ostrożny i podejrzliwy w codziennym życiu.

Moim zdaniem film ten przedstawia historię młodego człowieka, którego marzeniem jest uciec od swojej dość trudnej przeszłości. Wraz z biegiem fabuły obserwujemy, jaki wpływ ma na niego zderzenie się tychże marzeń z rzeczywistością, która okazuje się być znacznie bardziej wymagająca i ponura, niż mogło mu się z początku wydawać.

Nie mogę powiedzieć, co dokładnie jest celem Hana, ale zdecydowanie jest on powiązany z pragnieniem bycia niezależnym. Za czasów Imperium większość obywateli Galaktyki jest kontrolowana przez siły większe od nich samych. Możliwość decydowania o swoim własnym losie nie jest czymś, co przychodzi łatwo. Uważam, że Kasdanowie (Lawrence i Jon, scenarzyści filmu) wykonali rewelacyjną robotę pod kątem opracowania wydarzeń, które uczyniły Hana bohaterem jakiego znamy i kochamy.

Lunch z Harrisonem

Z początkiem stycznia ubiegłego roku światowe media obiegło powyższe zdjęcie, na którym widać Harrisona Forda i Aldena Ehrenreicha w trakcie wspólnego lunchu. Oryginalnego odtwórcę roli najpopularniejszego łajdaka w historii Galaktyki Ehrenreich określił mianem dżentelmena.

Chciałem się spotkać z Harrisonem, ponieważ czułem, że byłoby po prostu nie w porządku robić ten film bez jakiegokolwiek kontaktu z nim. Cieszę się, że udało mi się to zrobić. Przez cały czas wyrażał wobec mnie wielkie wsparcie. Abstrahując jednak od wszystkiego, pójście na lunch z Harrisonem Fordem samo w sobie jest świetnym przeżyciem.

Jeśli chodzi natomiast o otrzymane od Forda porady, Ehrenreich był znacznie bardziej tajemniczy.

Kiedy tylko usiedliśmy, powiedział mi: Daj im jedynie znać, że przekazałem Ci całą niezbędną wiedzę i że jest ona wyłącznie naszą tajemnicą. Muszę więc trzymać się otrzymanych rozkazów.

Entertainment Weekly udało się jednak porozmawiać z Kathleen Kennedy, Ronem Howardem oraz Lawrencem Kasdanem, którzy zdradzili, jaki dokładnie wpływ na produkcję miał Harrison Ford. Jak się okazuje, był on wcale niemały, jednak więcej na ten temat będziecie mogli przeczytać w osobnym artykule.

Relacje z innymi postaciami

Kiedy „poznajemy” Hana w nowym filmie, jedną z ważniejszych, jeśli nie najważniejszą osobą w życiu, jest grana przez Emilię Clarke Qi’Ra. Cechy ich osobowości Alden porównał w następujący sposób.

Każde z nich radzi sobie z problemami świata w nieco inny sposób. Qi’Rze zdecydowanie lepiej wychodzi praca w określonym systemie niż buntowanie się przeciw niemu.

Zgodnie z oczekiwaniami i przewidywaniami fanów, Han Solo przedstawi genezę jednej z najpiękniejszych przyjaźni w historii kina. Jak to jednak często bywa, relacja ta będzie potrzebować czasu, aby dojrzeć. Zaufanie drugiej osobie nie przychodzi bowiem łatwo przedstawicielom gatunku Wookieech.

Myślę, że nie jest dziwne, iż w otaczającej ich szarej rzeczywistości nie jest im łatwo z miejsca zdać się na siebie nawzajem. Na pewno nie pomaga tutaj również fakt, iż obydwoje posiadają silne charaktery.

Ehrenreich nie szczędził również pochwał pod adresem odtwórcy roli przyszłego pogromcy porgów, któremu media niestety nie poświęcają zazwyczaj wiele uwagi.

Joonas Suotamo jest przezabawnym człowiekiem i wnosi na ekran niesamowicie wiele. Kiedy stoisz przed nim w momencie, w którym znajduje się wewnątrz swego kostiumu, dopiero wtedy dostrzegasz, jak wiele pracy musi włożyć w to, aby powołać Chewbaccę do życia. To fantastyczny facet o wielkim sercu.

Poniżej prezentujemy reakcję Joonasa na opublikowany przed kilkoma dniami zwiastun Hana Solo.

Aby przedwcześnie nie zdradzić żadnych szczegółów, Alden nie chciał mówić zbyt wiele o relacji pomiędzy Hanem Solo i Lando Calrissianem.

Ciężko udzielić odpowiedzi bez podawania konkretów. Ich relacja jest niezwykle złożona, tak jak zresztą widać w Imperium Kontratakuje.

Już patrząc na samego Sokoła Millenium, widać, jak bardzo odmienne są ich style, ale kto wie… Może na innych płaszczyznach Han i Lando wcale nie różnią się od siebie tak bardzo?

W kolejnych artykułach od Entertainment Weekly zostaną nam przybliżone postaci Qi’Ry oraz Lando, a także dowiemy się znacznie więcej, jak już zresztą pisaliśmy, o wpływie Harrisona Forda na całą produkcję. Bądźcie czujni!

WIĘCEJ O „HANIE SOLO”

Jeśli interesujecie się filmem o przygodach młodego Hana Solo, to zapraszamy do innych artykułów, które dotyczą tej produkcji:

Źródło: link.