Już dziś za oceanem swoją premierę ma trzeci tom kanonicznej serii o niebieskoskórym admirale. Autorem Thrawn: Treason jest oczywiście Timothy Zahn. Akcja powieści dzieje się w czasie trwania czwartego sezonu serialu Rebelianci, tuż przed finałem serialu.

Przypomnijmy oficjalny opis:

W nowej, epickiej powieści Timothy’ego Zahna lojalność Thrawna wobec Imperium poddana zostanie ostatecznej próbie.

„Gdybym wybrał służbę Imperium, Ty mógłbyś liczyć na moją wierność.”

Taką przysięgłe złożył Thrawn podczas pierwszego spotkania z Imperatorem Palpatinem. Od tamtej pory Thrawn stał się jednym z najefektywniejszych instrumentów w imperialnym arsenale spychając jego wrogów na kraniec znanej galaktyki. Ale nawet wobec jego skuteczności, Imperatorowi marzy się coś znacznie bardziej wybuchowego.

Teraz, kiedy hołubiony przez Thrawna projekt TIE Defenderów został wstrzymany, na rzecz tjnego projektu Gwiazdy Śmierci dyrektora Krennica, Wielki Admirał zdaje sobie sprawę, że w imperialnych strukturach nie zawsze najważniejsza jest biegłość taktyczna i militarne dokonania. W końcu nawet najbystrzejszemu umysłowi trudno mierzyć się z potęgą zdolną niszczyć całe planety.

Podczas gdy Thrawn robi co w jego mocy, by ugruntować swoje miejsce w imperialnej hierarchii, jego dawny protegowany, Eli Vanto, powraca by go ostrzec. Czy geniusz Thrawna pozwoli mu dokonać niemożliwego wyboru pomiędzy wiernością swemu domowi i Dominium Chissów, a obowiązkami wobec Imperium, któremu przysięgał służyć? Nawet jeśli każdy wybór oznacza zdradę.

Standardowo książka dostępna jest w kilku różnych formatach, które oscylują w graniach 20 dolarów (w zależności od formatu cena może się nieco różnić). Do wyboru mamy fizyczną wersję w twardej i miękkiej okładce, e-booki, audiobooka oraz Audio CD. Co ciekawe – audiobooka można zdobyć za darmo, testując 30-dniową wersję trial platformy Audible na Amazonie.

Źródło: link.