Wszyscy żyjemy już jutrzejszą premierą 2. sezonu Mandalorianina, jednak jeśli coś, a raczej ktoś, może odebrać Yodkowi i spółce odrobinę hype’u, to jest to z pewnością Thrawn, który w przyszłym roku świętować będzie swoje 30. urodziny.

Zapowiedź Thrawn Ascendancy – Greater Good

I poniekąd z tej okazji pojawiła się zapowiedź kolejnej powieści, której bohaterem będzie najsłynniejszy z Chissów. Jej autorem jest oczywiście Timothy Zahn, a sama powieść Greater Good będzie drugim tomem trylogii Thrawn Ascendancy.

Oto jej oficjalny opis:

Ostatni triumf Thrawna wciąż jeszcze nie przebrzmiał. Jednak pomimo tego, że poprowadził Chissów do zwycięstwa i przyniósł chwałę domowi Mitth, nie zdołał unicestwić prawdziwego zagrożenia. Wrogowie Dynastii nie wysyłają jednak gróźb, czy ultimatum, czy ogromnych okrętów wojennych na granice Chaosu. Ich najgroźniejsza broń skrywa się pod fałszywymi uśmiechami i hojnością – darami i usługami oferowanymi bez żadnych warunków.

Na pozór nie związane ze sobą wydrzenia, do których dochodzi na terenie całej Dynastii, mogą zwiastować jej zagładę. Thrawn i Ekspansywna Flota Obronna ruszają by odkryć plan wroga i odkrywają mrożącą krew w żyłach prawdę. Zamiast najeżdżać kolejne miasta, czy uderzać w najcenniejsze zasoby Chissów, tajemniczy wróg atakuje same podstawy, na których opiera się Dynastia podsycając wrogość wśród Dziwięciu Rządzących Rodzin oraz znajdujących się pod nimi Czterdziestu Wielkich Domów. Podczas gdy rywalizcje i wzajemne podejrzenia powodują rozłamy wśród sprzymierzeńców, każdy wojownik musi zdecydować, czy bardziej liczy siędla niego bezpieczeństwo rodziny, czy przetrwanie całej Dynastii.

Thrawn Ascendancy – Greater Good

Premiera powieści Thrawn Ascendancy – Greater Good zapowiedziana została na 21 maja 2021. Oczywiście na tym etapie nie wiemy nico polskim wydaniu książki, aczkolwiek fakt, iż Uroboros powieści z Thrawnem w roli głównej wydawał dość sprawnie napawa nas w tej kwestii umiarkowanym optymizmem.

Źródło: link.