Każdy film z uniwersum Gwiezdnych Wojen niesie za sobą całą masę przeróżnego rodzaju produktów. Pośród tych, cieszących się zazwyczaj największym zainteresowaniem ze strony fanów, prym wiodą zazwyczaj figurki firmy Hasbro. Przed zbliżającym się konwentem New York Toy Fair, który trwać będzie od 17 do 20 lutego, Entertainment Weekly oraz io9 rzuciły światło na to, czego możemy się już wkrótce spodziewać na sklepowych półkach.

Black Series

Pierwsze ze zdjęć tych mierzących 15 centymetrów figurek przedstawia postać, bez której oczywiście obyć się nie mogło.

Na kolejnym widać natomiast nową postać, Qi’Rę, w którą w filmie wcieli się znana z serialu Gra o Tron Emilia Clarke.

Plastikowa wersja Lando Calrissiana w interpretacji Donalda Glovera będzie przeszywać wzrokiem każdego, kto pominie ją przy dokonywaniu zakupów. Popatrzcie tylko na tę brew!

Choć każda z powyższych figurek prezentuje się naprawdę dobrze, cały show kradnie jednak szturmowiec odziany w futro – Range Trooper. Pancerz reprezentanta nowego rodzaju sił Imperium przywodzi na myśl kombinację zbroi Shoretrooperów z Łotra 1 oraz Snowtrooperów z Imperium kontratakuje.

Pozostałe figurki

Zdjęcia 10. centymetrowych figurek, które zazwyczaj idzie nabyć najłatwiej udostępniło Entertainment Weekly.

Co ciekawe, przy opisie poniższej figurki Qi’Ry Entertainment Weekly potwierdziło nasze przypuszczenia, o których pisaliśmy w analizie zwiastuna. Jest to bowiem młodsza wersja bohaterki Emilii Clarke z czasów, kiedy wraz z Hanem uczestniczyła ona w wyścigach ścigaczy na Korelii.

Jedyna zmiana jaka zaszła w wizerunku Chewbaccki, to bardziej złożony pas na ekwipunek, który przechodzi mu przez obydwa ramiona.

Przy okazji Ostatniego Jedi Hasbro wprowadziło na rynek technologię o nazwie Force Link, która generuje dźwięki konkretnych bohaterów i pojazdów. Jak się okazuje, również i wszystkie 10. centymetrowe figurki z Hana Solo będą kompatybilne z tym widocznym poniżej urządzeniem.

Sokół Millenium

Kolejną z zabawek wyprodukowanych przez Hasbro będzie „debiutujący” w Hanie Solo nowy-stary model najszybszego jeszcze-nie-złomu w historii Galaktyki.

Zestaw ten będzie składał się z Sokoła Millenium oraz innej wersji 10. centymetrowej figurki tytułowego bohatera.

Najciekawszą i możliwe, że nieco spoilerową informacją przekazaną przez Entertainment Weekly jest sugestia, że najbardziej wysunięta część dziobu Sokoła może w istocie być oddzielnym statkiem, doczepianym do całości niczym Widmo do Ducha w Rebeliantach.

Nie wiadomo jednak, czy faktycznie przyjdzie nam zobaczyć w filmie sekwencję, w której z Sokoła Millenium nagle zrobią się dwa osobne okręty.

WIĘCEJ „HANA SOLO”

A oto więcej materiałów na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link, link.