Uroboros przygotował dla polskich fanów nie lada niespodziankę i zapowiedział nowe wydanie legendarnej (pod każdym względem!) Trylogii Thrawna.

Trylogia Thrawna od Uroboros

Trylogia to jedna z najcieplej przyjętych serii z Expanded Universe i jedna z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów. Opowiada o wewnętrznych problemach Republiki i próbie odbudowy Imperium przez Wielkiego Admirała Thrawna, genialnego stratega i miłośnika sztuki. Przez wielu jest uważana za jedną z najciekawszych i najbardziej pomysłowych cyklów spod znaku Star Wars. Doczekała się kontynuacji w postaci serii Ręka Thrawna (Widmo Przeszłości, Wizja Przyszłości) oraz swego rodzaju prequela – Poza Galaktykę. Była także jedną z pierwszych tak rozwijających uniwersum serii i to ona nadała jej ton i kierunek w latach dziewięćdziesiątych.

Postać Thrawna fani pokochali na tyle, że Lucasfilm postanowił przenieść go do nowego kanonu – wprowadzając go jako antagonistę w serialu Rebels oraz poświęcając mu osobną powieść (przeczytaj naszą recenzję!). Jej sukces spowodował, że zapowiedziano już jej kontynuację – Thrawn: Alliances. Niestety, nie znamy premiery polskiego wydania kanonicznego Thrawna. Wiemy tylko, że nie stanie się to w tym roku.

Ale to nie wszystko!

Przed Trylogią czeka nas jeszcze czerwcowa premiera Ahsoki, a przeczytać o zmaganiach Republiki z Wielkim Admirałem będziemy mogli już od lipca. Co więcej, Uroboros zapowiedział, że od Trylogii rozpocznie wydawanie Legend. Możemy się więc spodziewać kolejnych pozycji ze starego kanonu.

 

Cieszycie się, czy bardziej jesteście rozczarowani, że wciąż nie wiemy nic o polskim wydaniu kanonicznego Thrawna?

 

Źródło: link.