Przez długie lata przyzwyczailiśmy się, że w towarzystwie Hana Solo zawsze widujemy Chewiego, jednak okazuje się, że w młodości nasz bohater otaczał się wieloma ciekawymi postaciami. Dzięki kolejnemu artykułowi Entertainment Weekly dowiadujemy się więcej na temat trójki zupełnie nowych bohaterów.

Woody Harrelson jak Tobias Beckett

Tobias Beckett jest zatwardziałym kryminalistą. Ale jak można się domyślać, postać okazuje się kimś znacznie więcej. Kiedy młody Han Solo niejako narzuca się Beckettowi, jest to początek relacji, która ma największy wpływ na kształtowanie się charakteru młodego szmuglera.

Reżyser Ron Howard powiedział:

„To właśnie on (Beckett) w największym stopniu kształtuje Hana, dzięki czemu ten uświadamia sobie, że nawet w czasach bezprawia, trzeba mieć swój kodeks moralny.”

Z kolei scenarzyści Laurence i Jon Kasdanowie porównują relację mentor-uczeń łączącą obu panów do tej, która łączyła Długiego Jonha Silvera i Jima Hawkinsa w klasycznej powieści Roberta Louisa Stevensona Wyspa Skarbów. Ten pierwszy był łajdakiem obracającym się w mocno szemranych czy wręcz złowrogich kręgach, jednak nigdy nie zdołał wyjść na pierwszy plan i odnieść większych sukcesów.

Można się domyślać, że w podobnej sytuacji będzie Tobias Beckett. Ale czy znajomość i współpraca z Hanem Solo odmieni jego los? Zobaczymy.

Thandie Newton jako Val

Ta postać (niestety ostatecznie przyjdzie się już chyba pogodzić z faktem, że nie jest to znana z komiksów „żona” Hana, Sana Starros) jest już znacznie bardziej tajemnicza. Wiemy o niej niewiele ponad to, że nie rozstaje się ze swym imponującym blasterem, który budzi grozę tylko wiele większą od grymasu bardzo często goszczącego na obliczu Val.

Dowiadujemy się też, że jest ona długoletnią partnerką Becketta i to właśnie przez niego poznaje ona młodego Hana Solo.

Jon Kasdan zdradza, że początkowo Val nie jest przekonana do koreliańskiego pilota:

„Na początku nie ma ona przekonania i wiary w Hana, jak zresztą wiele osób, które spotykają go po raz pierwszy. Val podchodzi do dzieciaka sceptycznie, kiedy spotykają się po raz pierwszy, a potem ich relacja idzie w… bardzo interesującym kierunku.”

Niestety twórca nie zdradza nic więcej, więc pewnie dopiero w maju przekonamy się, co miał na myśli i cóż to jest za interesujący kierunek.

Paul Bettany jako Dryden Vos

I w tym momencie serca wielu fanów zabiły pewnie mocniej i pojawiła się w nich nadzieja. Ale niestety, musimy was rozczarować, zbieżność nazwisk ze słynnym Quinlanem Vosem jest przypadkowa.

Można powiedzieć, że przypadkowy (choć absolutnie bez negatywnych konotacji) jest tutaj występ Paula Bettany’ego. Jak część z was może pamięta, pierwotnie rola ta powierzona została Michaelowi K. Williamsowi, gdy jednak okazało się, że stery produkcji przejął Ron Howard i konieczne będą liczne dokrętki, aktor zmuszony był zrezygnować, bowiem jego inne zobowiązania nie pozwoliły mu na powrót na plan Hana Solo. I tak oto Dryden Vos otrzymał twarz Paula Bettany’ego. Ale kim jest ta postać?

Jest on szefem jednej z organizacji przestępczych. Innymi słowy bandziorem, jednak wytwornym i wyrafinowanym, całkowitym przeciwieństwem innej postaci, która parała się gangsterką, czyli Jabby. Jest on połączeniem klasy, zarozumiałości oraz niebezpieczeństwa.

Jon Kasdan dodane:

„Jest to postać zdecydowanie najbardziej przesiąknięta światkiem przestępczym spośród wszystkich, jakie zobaczymy w filmie.”

O ile Tobiasowi Beckettowi szemrane towarzystwo i nielegalne procedery też nie są obce, o tyle pozycje jego i Drydena Vosa są zgoła inne.

„Niektórzy są na szczycie, a niektórzy starają się po prostu utrzymać przy życiu.”

Dodaje współscenarzysta filmu. I chyba nietrudno zgadnąć, w której roli występuje Vos.

I inni…

Na ten moment twórcy nie potwierdzają występów innych, potencjalnych złoczyńców w filmie, ale fani mają oczywiście w tej kwestii wiele do powiedzenia. Już samo zdjęcie Paula Bettany’ego wraz z Ronem Howardem ujawnić mogło występ kultowej postaci, która w przyszłość Hana Solo odegrała znaczącą rolę.

Dodatkowo w przeszłości krążyły także plotki, jakoby w filmie pojawić miały się tak znane postacie jak Jabba, czy sam Darth Vader. Aczkolwiek pewnie upłynie jeszcze sporo wody w Wiśle, zanim owe plotki zostaną definitywne potwierdzone lub zdementowane.

Więcej "Hana Solo"

A oto więcej materiałów od Entertainment Weekly (i nie tylko)  na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.