Stało się! Po wielu miesiącach oczekiwania na jakiekolwiek informacje dotyczące startu platformy Disney+ w Polsce, w końcu przerwano milczenie. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że platforma trafi do Polski latem 2022 roku, jednak nie podano żadnych innych konkretów. Dziś, w zupełnie losowym momencie, pojawiło się oświadczenie Disney Polska zapowiadające, że start Disney+ w Polsce zaplanowany jest na 14 czerwca!

Ile będzie kosztować subskrypcja?

Miesięczna cena za abonament wyniesie 28,99 zł, natomiast opłata za cały rok to koszt 289,90 zł. Być może pojawią się też dodatkowe promocje zachęcające do kupienia subskrypcji w przedsprzedaży.

Ilu użytkowników będzie mogło korzystać z jednego konta?

Zgodnie z regulaminem platformy, na jednym koncie można utworzyć do siedmiu różnych profili, ale jednoczesne oglądanie dozwolone jest na maksymalnie czterech urządzeniach.

Biblioteka Gwiezdnych Wojen na Disney+

Gwiezdnowojenna biblioteka na Disney+ nie ogranicza się tylko do kanonicznych filmów i seriali. Wśród dostępnych tytułów możemy również znaleźć produkcje LEGO, dokumenty, a także starsze filmy i seriale zebrane w kolekcji nazwanej Star Wars Vintage. Każdy z filmów ma również dodatki w formie usuniętych scen oraz materiałów zza kulis. Od jakiegoś czasu krążą plotki, że na platformie może pojawić się również anulowany przed laty serial Star Wars: Detours. Biblioteka może różnić się nieznacznie zawartością w zależności od kraju, ale docelowo wszystkie produkcje powinny w przyszłości być dostępne w każdym regionie. Oczywiście kolekcja Star Wars stale rośnie, a na platformie będą pojawiać się wszystkie przyszłe zapowiedziane produkcje – Obi-Wan Kenobi, Andor, Ahsoka, The Acolyte, Lando, Rangers of the New Republic, oraz A Droid Story. Po kilku miesiącach od premier kinowych, na Disney+ będą pojawiać się również najnowsze produkcje filmowe. Poniżej pełna lista dostępnych na chwilę obecną tytułów:

Co poza Gwiezdnymi wojnami?

Disney+ zbiera w jednym miejscu większość produkcji Disneya, Marvela, Gwiezdnych Wojen, Pixara oraz National Geographic. Po przejęciu studia 20th Century Fox, na platformie pojawiła się również zakładka Star, gdzie dostępne są treści dla starszych widzów oraz produkcje, które oryginalnie debiutowały na platformie Hulu w USA. Biblioteka już na chwilę obecną jest ogromna, a wciąż powstają nowe tytuły, które mają zachęcić kolejnych widzów do subskrypcji.

Oficjalne oświadczenie Disney Polska

A Wy cieszycie się ze startu platformy Disney+ w Polsce?