Rok 2018 rozpoczęliśmy premierą kolekcji DeAgostini, ale to nie wszystko, co pozwoli nam zanurzyć się w świat legend odległej galaktyki. Z końcem miesiąca, a konkretnie 24 stycznia, do księgarni w całym kraju trafi „Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja”, najnowsze wydanie komiksu z serii Star Wars Legendy wydawnictwa Egmont.

Ślub księżniczki Lei

W środku znajdziemy trzy komiksowe historie Rebel Girl, A Shattered Hope i Five Days of Sith, które w oryginale ukazały się w zeszytach od 13 do 20 amerykańskiej serii Star Wars nakładem Dark Horse Comics. Komiks podejmie historię, która urwała się w zeszłorocznym „Z ruin Alderaana”, gdzie księżniczka Leia godzi się ze swoimi obowiązkami wobec Rebelii i zabiera flotę buntowników do potencjalnego nowego domu. Poniżej prezentujemy opis udostępniony przez wydawcę:

W albumie zebrano trzy ostatnie historie wydane przez Dark Horse w ramach cyklu komiksowego o tytule Star Wars, w oryginale zamieszczone w dwóch tomach. Bohaterką pierwszej jest księżniczka Leia, która ku zaskoczeniu wszystkich ogłasza zamiar poślubienia księcia z odległej planety Arrochar, wydającej się bezpiecznym schronieniem przed żołnierzami Imperium. Jednak wraz z przygotowaniami do ślubu okazuje się, że nowi sprzymierzeńcy mogą nie mieć czystych intencji.

W drugiej opowieści w centrum uwagi znajduje się z kolei Darth Vader, który po porażce z Rebelią ma na nowo zaprowadzić porządek i dyscyplinę wśród wojsk Imperium. Tymczasem Luke Sywalker, Han Solo, Chewbacca oraz, ma się rozumieć, droidy C-3PO i R2-D2 poszukują szpiega, którego odkrycia podały w wątpliwość ich zaufanie do sojuszników.

Planujecie zakup komiksu? Na stronie internetowej księgarni Egmont prowadzona jest przedsprzedaż za jedyne 50,99 zł, a oficjalna premiera już 24 stycznia!

STAR WARS LEGENDY

STAR WARS LEGENDY wydawnictwa Egmont to seria, w której zebrane są najciekawsze pozycje wydane przez Dark Horse Comics. Znajdziemy w niej takie kultowe tytuły jak Karmazynowe Imperium, Opowieści Jedi czy historie z udziałem Dartha Vadera jak Widmowe Więzienie oraz Zaginiony Oddział. Za doskonałe tłumaczenie komiksów z oryginału odpowiada Jacek Drewnowski.

Recenzje poprzednich zeszytów

Źródło: link.