Nowy rok rozpoczynamy premierą kolekcji Komiksy Star Wars od wydawnictwa DeAgostini, gdzie pierwszy tom trafił dziś do kiosków oraz salonów prasowych. Cena to jedynie 14,99 zł. Jest to nie lada gratka dla każdego fana uniwersum, a szczególnie dla tych, którzy darzą uczuciem stary kanon, zwany obecnie Legendami.

W liczącym 192 strony zeszycie w twardej oprawie znajdziemy historie takie jak „Sześciu Przeciwko Galaktyce” i „Moc Przeciwko Vaderowi”. Pierwotnie opublikowano je w zeszytach Star Wars Vol. #1-11 dawno dawno temu w odległej galaktyce, czyli w latach 1977-1978. Ci, którzy zamówili prenumeratę, cieszyć mogą się plakatem Nowej Nadziei wykonanym przez Johna Berkey’a. Dobry dzień dla każdego gwiezdnego kolekcjonera.

Legendarne historie z odległej galaktyki

Co znajdziemy w kolejnych tomach kolekcji? Drugi numer trafi do sprzedaży 17 stycznia, już w cenie 29,99 zł, a znajdziemy w nim takie komiksowe historie jak „Dzień władców smoków” czy „Cień Mrocznego Lorda”. W trzecim tomie przeczytamy „Dryfowanie w ciszy” i „Powrót na Tatooine”, a czwarty zabierze nas na wyprawę „Jawa Express” i odświeży kultowe „Imperium Kontratakuje”. Te numery, jak i każdy kolejny, kosztować nas będą 39,99 zł. Nie jest to wcale tak dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny innych komiksów na rynku, a bogata oferta prezentów dla prenumeratorów to dodatkowa zachęta.

O szczegółach kolekcji pisaliśmy dla zainteresowanych już w grudniu, a niedługo zapewne pojawi się u nas recenzja pierwszego tomu. Ktoś już jest po lekturze i ma chęć podzielić się wrażeniami? Dajcie nam o nich znać w komentarzach.