Jeśli zastanawialiście się, co porabiała Generał Hera Syndulla pomiędzy wydarzeniami znanymi z Łotra 1, a bitwą o Endor (gdzie wiemy, że obecna była), to mamy dla was odpowiedź!

Hera na Hoth

Wygląda bowiem na to, że przez większość czasu towarzyszyła ona głównym siłom Sojuszu Rebeliantów, a przynajmniej była obecna podczas jego największych bitew, także tej o Hoth. Dowiadujemy się o tym dzięki komiksowi Forces of Destiny – Leia. Tam też widzimy zieloną Twi’lekankę, która towarzyszy tytułowej bohaterce oraz Hanowi w jednej z misji na śnieżnej planecie. Komiks daje też do zrozumienia, że jego akcja dzieje się bezpośrednio przed bitwą o Hoth.

Komiksowe Siły Przeznaczenia

Oczywiście komiks (w sumie będzie ich pięć) nawiązuje do mikro serialu pod tym samym tytułem, który, mówiąc delikatnie, nie spotkał się z pozytywnym odbiorem. Tym niemniej trzeba przyznać, że komiksowe Siły Przeznaczenia prezentują poziom znacznie wyższy, niż ich animowany odpowiednik.

Możemy też mieć nadzieję, że komiksy zdradzą nam więcej, ciekawych informacji, tym bardziej, że ostatni numer poświęcony będzie stosunkowo nowym bohaterkom – Rose i Paige Tico.