Już wkrótce zasiądziemy na salach kinowych, aby obejrzeć zwieńczenie sagi – The Rise of Skywalker, ale jeszcze nie poznaliśmy wszystkich bohaterów, jacy pojawią się w filmie. Większość nowych postaci zostało ujawnionych, jednak zagadką wciąż pozostaje rola Dominica Monaghana. Wszelkie informacje o udziale gwiazdy „Władcy Pierścieni” w dziewiątym epizodzie utrzymywane były w ścisłej tajemnicy, w tym nawet imię nowego bohatera.

Dominic Monaghan w Skywalker. Odrodzenie

Dobrą wiadomością jest to, że wiemy już jak będzie ta postać wyglądać, co zostało ujawnione w ten weekend w ramach Potrójnego Piątku Mocy. Aktor sam podzielił się zdjęciem w mediach społecznościowych. Napisał „Oh it’s on now” dodając hasztag #becurious, co skutecznie wzbudziło ciekawość fanów.

 

Patrząc na strój oraz broń, łatwo wysnuć przypuszczenie, że Monaghan może być członkiem Ruchu Oporu. Według spekulacji aktor ma wystąpić już na początku filmu i odrywać tam dość znaczącą rolę. Potem jego rola ma stopniowo tracić na znaczeniu i schodzić na dalszy plan.

Patrząc na odpowiedzi na post gwiazdy na Twitterze, można śmiało rzec, że fani są niezwykle podekscytowani i nie mogą doczekać się aż ujrzą byłego hobbita w Odległej Galaktyce. Dodatkowo, fani J. J. Abramsa mogą cieszyć się z ponownej współpracy twórcy i aktora po raz pierwszy od kręcenia serialu „Lost: Zagubieni”.

Nowy trailer

Całkiem możliwe, że ujrzymy Monaghana w kolejnym trailerze Epizodu IX. Na koncie Star Wars na Twitterze subtelnie zasugerowano, że możemy się go spodziewać 14 października. Jeśli  wciąż nie będzie w nim żadnej wzmianki o roli Dominica, prawdopodobnie przekonamy się na własnej skórze siedząc w kinach, kim będzie i jak dużą rolę odegra nowa postać.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link, link.