Jak dowiedzieliśmy się kilka dni temu z oficjalnego komunikatu, już dziś w londyńskim Pinewood Studio rozpoczynają się zdjęcia do niezatytułowanego jeszcze Epizodu IX. Ale to nie wszystko.

Pierwsza lokalizacja

Otóż Victoria Mahoney, która będzie wspomagała J.J. Abramsa jako druga reżyser, na swoim Twitterze umieściła zdjęcie, które jest najprawdopodobniej pierwszą ujawnioną lokalizacją, w której kręcona będzie ostatnia część nowej trylogii.

Czym może być ten sielski krajobraz? Przypomina trochę bezkresne łąki planety Lothal, czyż nie? Aczkolwiek równie dobrze może być to też Dantooine, choć najprawdopodobniej będzie to jakaś zupełnie nowa planeta.

Ale chętnie poznamy wasze opinie na ten temat.

Zdjęcia w Jordanii

A skoro już o planach zdjęciowych mowa, to kilka dni temu portal MakingStarWars.net zdradził, że według ich źródeł, część Epizodu IX kręcona będzie w Jordanii.

Informacja sam w sobie nie wydaje się przesadnie interesująca, ale jeśli dodamy, że pierwotnie to właśnie Jordania miała przemienić się w Jakku w Przebudzeniu Mocy, brzmi to już znacznie ciekawiej. Ostatecznie to Abu Zabi przemieniło się w pustynną planetę, ale o tym, jak blisko tego była Jordania niech świadczy fakt, że to właśnie jordańskie plenery widzimy w większości grafik koncepcyjnych przedstawiających Jakku.

Czy możliwe jest zatem, że Rey powróci do „domu” i w końcu dowie się czegoś więcej o swoim pochodzeniu? Być może.

Ale nie można też zapomnieć, że o ile Jordania nie został Jakku, to „zagrała” ona Jedhę w Łotrze 1. Co prawda planeta ta, kiedy ostatni raz ją widzieliśmy (w komiksowej historii Prochy Jedhy) znajdowała się w stanie agonalnym, ale nie można też wykluczyć jakiejś retrospekcji z jej udziałem.

Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że teraz, kiedy zdjęcia się rozpoczęły, zacznie pojawiać się więcej informacji na temat filmu.

Więcej o Epizodzie IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link, link.