Marketingowa maszyna towarzysząca oczekiwaniu na Epizod IX zaczyna powoli się rozkręcać. Tym razem otrzymaliśmy krótki, ale oficjalny opis filmu.

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, jest on bardzo lakoniczny, ale dwa zawarte w nim stwierdzenia powinny bardzo zainteresować fanów Gwiezdnej Sagi.

Opis filmu Skywalker Odrodzenie

A oto wspomniany opis w oryginale:

„Lucasfilm and director J.J. Abrams join forces once again to take viewers on an epic journey to a galaxy far, far away with Star Wars: The Rise of Skywalker, the riveting conclusion of the seminal Skywalker saga, where new legends will be born and the final battle for freedom is yet to come. Star Wars: The Rise of Skywalker opens in U.S. theaters on December 20.”

oraz w naszym autorskim tłumaczeniu:

„Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams ponownie łączą siły, by zabrać widzów w epicką podróż do odległej galaktyki. Film Skywalker. Odrodzenie będzie pasjonującym zwieńczeniem Sagi Skywalkerów, w którym narodzą się nowe legendy, a decydująca walka o wolność dopiero nadejdzie.”

Oczywiście opis mógł zostać sformułowany tak, a nie inaczej celowo, by wywołać konsternację wśród fanów. Ale może też coś być na rzeczy. Być może film zapowiadany jako zwieńczenie całej Sagi, będzie też początkiem następnej, a zakończenie Epizodu IX wcale nie rozwiąże wszystkich kwestii (jako chociażby tych, dotyczących przyszłości galaktyki).

No i czy nowe legendy to Rey, Poe i Finn, czy też w The Rise of Skywalker pojawią się jeszcze nowsi bohaterowie, którzy przejmą pałeczkę od Hana, Luke’a i Lei?

Na te pytania odpowiedzi poznamy pewnie dopiero w grudniu, ale to nie znaczy, że już teraz nie możemy pobawić się w spekulacje.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.