Mamy kolejne przecieki na temat fabuły Skywalker. Odrodzenie pochodzące od Jedi Paxis na Reddicie oraz klasycznie już, z portalu MakingStarWars.net. Przecieków na temat fabuły jest tak dużo, że postanowiliśmy skupić się na razie tylko na tych, które dotyczą Sheeva Palpatine’a. Oczywiście nic z tego nie zostało oficjalnie potwierdzone, aczkolwiek ostrzegamy…

Palpatine w Skywalker Odrodzenie

Z wielu poprzednich przecieków wiemy już, że w filmie znaczącą rolę odegra urządzenie (lub urządzenia) wskazujące drogę (wayfinder). Jedno z takich urządzeń ma zdobyć Kylo Ren. Odnieść można jednak wrażenie, że sam do końca nie wie, do  czego urządzenie kieruje, acz domyśla się, że może chodzić o źródło potęgi Snoke’a leżące w Nieznanych rejonach.

Kylo udaje się więc w nieznane i trafia na planetę, której nazwa brzmi prawdopodobnie Exogol. Jest to martwe miejsce, na którym jest niewiele poza płaską, czarną skałą. Jednak na planecie znajduje się też fascynująca osobliwość. Jest to olbrzymi skalny sześcian lewitujący ponad powierzchnią planety. Kiedy Kylo udaje się w jego kierunku, przekonuje się, że dokładnie pod nim znajduje się swego rodzaju winda.

Kiedy nią zjeżdża, odnajduje bliskiego śmierci starca pod opieką tajemniczych postaci. Starzec twierdzi, że jest Darthem Sidiousem (którym opiekują się Lojaliści Sithów). Kylo początkowo nie jest skłonny w to uwierzyć, wie bowiem doskonale, że Imperator zginął wraz z drugą Gwiazdą Śmierci, więc starzec może być co najwyżej jego klonem.

Rzekomy Palpatine stanowczo odrzuca tę teorię, twierdząc, że nie jest klonem, ale też jeszcze nie w pełni człowiekiem (cokolwiek to może znaczyć). Imperator mówi też Kylo o istnieniu czegoś, co nazwać można Diadą, a może raczej Dwójcą Mocy. Powstaje ona, gdy w tym samym czasie z Mocy powstają dwie, bardzo potężne istoty, których Moc rośnie jeszcze bardziej, gdy są razem. Oczywiście Palpatine jest przekonany, że Kylo i Rey (niektóre źródła po raz kolejny potwierdzają, że jest ona wnuczką Imperatora) są taką właśnie Dwójcą Mocy.

Palpatine twierdzi, że sam niebawem umrze, dlatego chce, by Dwójca się odnalazła i rządziła, gdy jego już zabraknie (przy okazji zdradza on, że przez lata gromadził ogromną flotę niszczycieli, z których każdy wyposażony jest w technologię znaną z Gwiazdy Śmierci i jest w pojedynkę zdolny do zniszczenia całej planety).

Kiedy jednak do tego już dochodzi, okazuje się, że Kylo i Rey potrzebni byli mu tylko po to, by posłużyć jako spoiste katalizatory Mocy, dzięki którym będzie  on w stanie się odmłodzić (nie do końca wiadomo, jak bardzo) i odzyskać siły. Co ciekawe, wraz z siłami, Palpatine zyska też nowe szaty opisane jako typowy dla niego powłóczysty „szlafrok”, czarny ale z czerwoną podszewką czy też innymi akcentami.

 

Brzmi to według was wiarygodnie? Czy faktycznie Imperator pojawi się w takich okolicznościach i takiej formie? Dajcie znać w komentarzach.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

 

Źródło: link, link.