Zanim jeszcze świat usłyszał (i zobaczył) młodego Hana, czy młodego Lando, inna ikoniczna postać miała zostać odmłodzona. Mowa tutaj o młodym Luke’u Skywalkerze, który miał jakoby pojawić się w wizji Rey w Przebudzeniu Mocy.

Jeszce przed premierą filmu J.J. Abramsa fani spekulowali, że młodsza wersja Luke’a faktycznie może pojawić się w filmie, jednak dopiero wczoraj, przy okazji zdjęcia, które wyciekło na Reddicie, okazało się, że spekulacje mogły być bardzo bliskie realizacji.

Robert Boulter jako młody Luke

W słynną postać miał wcielić się mało znany brytyjski aktor Robert Boulter, a jego wersja Luke’a stylizowana była na to, co pamiętamy z Imperium Kontratakuje. Oto wspomniane zdjęcie:

Oczywiście wśród fanów od razu rozgorzały dyskusje na temat autentyczności powyższego zdjęcia. Na ten moment nie sposób jednoznacznie jej potwierdzić lub wykluczyć, ale trzeba przyznać, że zdjęcie wygląda jakby faktycznie mogło być prawdziwe. Strój wydaje się być wierną kopią tego, co widzieliśmy w Epizodzie IX, a i Robertowi trudno odmówić pewnego (choć może niewielkiego) podobieństwa do młodego Marka Hamilla.

A czy wy myślicie, że Robert Boulter faktycznie był przymierzany do roli Luke’a, a jeśli tak, czy żałujecie, że sceny z jego udziałem ostatecznie nie znalazły się w Przebudzeniu Mocy?

Źródło: link.