Amerykańskie portale donoszą, że otrzymały od Disneya rozpiskę kwietniowych premier na platformie Disney+, wśród których znalazły się starsze gwiezdnowojenne tytuły, które wcześniej nie były tam dostępne. Wśród nich znajdują się m.in. rysunkowe Wojny klonów z 2003 roku oraz serial Ewoks. Premiery dotyczą amerykańskiej wersji platformy, na której wszystkie tytuły zadebiutują już 2 kwietnia. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy i kiedy te pozycje pojawią się w innych krajach. Poniżej znajduje się lista wszystkich tytułów, które trafią na Disney+ w USA.

  • Caravan of Courage (1984) oraz Ewoks: The Battle for Endor (1985) – filmy aktorskie o przygodach Ewoków na Endorze
  • Star Wars: Clone Wars – Volume I & II (2003) – kultowy serial kreskówkowy autorstwa Genndy’ego Tartakowsky’ego
  • Star Wars: Ewoks – S1 & S2 (1985) – animowane przygody tytułowych miśków
  • The Story of the Faithful Wookiee (1978) – kreskówka z filmu The Holiday Special, w której po raz pierwszy pojawił się Boba Fett

Jak widać, na liście do kompletu brakuje jeszcze serialu Droids oraz całego filmu The Holiday Special. O ile tego drugiego możemy nigdy nie ujrzeć, o tyle kreskówka o droidach ma szansę zadebiutować bliżej premiery serialu A Droid Story i promować nadchodzącą produkcję oryginalną Disney+.

Uprzedzając pytania – wciąż nie znamy dokładnej daty startu platformy Disney+ w Polsce oraz nie wiemy, czy powyższe produkcje od razu pojawią się w rodzimej wersji serwisu.

Źródło: link.