Dziś mamy najwyraźniej dzień przecieków (czyżby w związku ze zbliżającym się Star Wars Celebration 2019?), bowiem po Epizodzie IX przyszedł czas na Mandalorianina. Użytkownik Reddita znany jako JediPaxis dostarczył wielu ciekawych informacji na temat pierwszego aktorskiego serialu w uniwersum Gwiezdnych Wojen. A że jego wcześniejsze przecieki okazały się prawdziwe, można zakładać, że tutaj będzie podobnie.

Dlatego też ostrzegamy…

Lokalizacje serialu

Pierwsze przecieki dotyczą planet, na których rozgrywać będzie się akcja serialu.

Na pierwszy plan wysuwać ma się tutaj znana i lubiana pustynna planeta Tatooine. Ponadto mamy zobaczyć także zupełnie nową planetę charakteryzującą się mocno leśnymi krajobrazami. Opisana ona została jako skrzyżowanie Endoru z Kashyyykiem.

Łowcy głów i inne

Okazuj się, że w serialu zobaczymy całkiem sporą ilość łowców nagród.

IG-88 (lub droid-zabójca bardzo do niego podobny) potwierdzony został już dawno temu, teraz dowiadujemy się, że ma on ponoć być towarzyszem tytułowego bohatera. Ale poza nim mają pojawić się także inni klasyczni łowcy nagród tacy jak…

Bossk ma mieć nowy strój (czyżby porzucił swój ulubiony, żółty kolor?). Co więcej, w serialu mają pojawić się także inni Trandoshanie.

Dengar także się pojawi, choć w jego przypadku nie słyszało się nic o zmianie garderoby. Aczkolwiek źródła wspominały o braku typowych dla niego blizn, jednak może wynikać to z faktu, że postać widziana była przed nakładaniem charakteryzacji.

Zuckuss, czyli najbardziej, obok swego towarzysza 4-LOMa, zaniedbany z „klasyków” również ma się pojawić, ale jego wspomniany partner już nie.

Z kolei postać grana przez Ginę Carano na grafikach koncepcyjnych ukazywana miała być na wspomnianej lesistej planecie. Ma mieć też długie, ciemne włosy (co niestety raczej wyklucza spekulacje na temat Sabine).

W serialu nie pojawi się też nikt z głównych bohaterów Oryginalnej Trylogii, ale akurat to nie jest chyba dla nikogo wielkim zaskoczeniem.

Obcy

W serialu zobaczymy też sporo ras obcych. Oto opisy kilku z nich:

Jeśli wierzyć grafikom koncepcyjnym, Blurrg transportuje Mandalorianina wraz z IG przez pustynię, ciągnąc przy tym pokaźny ładunek.

Pojawiają się również Klatooinianie oraz Niktosi, którzy reprezentować będą głównie gangstersko-kryminalny pierwiastek w serialu. Ubiór tych pierwszych porównywany jest do tego, co nosili Uruk-hai (w szczególności Lurtz) we Władcy Pierścieni, aczkolwiek dostosowane do pustynnego klimatu.

Potwierdzono po raz koleiny udział Jawów, którzy w jakiś sposób mają pomagać tytułowemu bohaterowi.

Mówi się też o pojawieniu się ogromnego Quarrańskiego osiłka, który ma być co najmniej o głowę wyższy od Mandalorianina i zbudowany tak, jak żaden przedstawiciel tego gatunku, którego dotychczas widzieliśmy.

Nic nie mówiło się natomiast o pojawieniu się Tuskenów vel Ludzi Pustyni, czy też Gamorean.

Inne przecieki

Inne informacje, o których warto wspomnieć dotyczą między innymi zbroi tytułowego bohatera, która wraz z upływem czasu i kolejnych odcinków staje się coraz bardziej jednolita i zmierza mu kolorowi srebrnemu.

Z kolei postać Giny Carano nie nosi na sobie zbyt wiele zbroi, a to co nosi jest w kolorze ciemnoszarym z turkusowymi elementami (pas i rękawice).

Dostaliśmy też opis jeszcze jednej grafiki koncepcyjnej, na której Mandalorianin stoi na lecącym myśliwcu TIE i swym miotaczem ognia smaga jedno ze skrzydeł statku. Mam nadzieję, że scena ta ostatecznie znajdzie się w serialu, bo brzmi bardzo efektownie.

A co wy myślicie o powyższych przeciekach?

THE MANDALORIAN

Przypomnijmy, że pierwszy aktorski serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen za który odpowiada Jon Favreau zadebiutuje pod koniec 2019 roku na platformie streamingowej Disney+. Pierwszy z ośmiu odcinków wyreżyseruje Dave Filoni, a wśród innych reżyserów są także Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard, Deborah Chow (Better Call Saul), czy Rick Famuyiwa.

WIĘCEJ O SERIALU

A tutaj inne doniesienia na temat serialu aktorskiego:

 

Źródło: link.