Po miesiącach oczekiwań, zobaczyliśmy w końcu zdjęcia zestawu LEGO Star Wars 75357, czyli nowej wersji Ducha!

LEGO Star Wars 75357 czyli Duch i Zjawa powracają!

Nowa wersja słynnego statku Hery Syndulli pojawia się oczywiście w nawiązaniu do serialu Ahsoka, który coraz częściej określa się mianem 5. sezonu Rebeliantów, pojawi się w nim bowiem większość załogi Ducha.

Nas bardzo ucieszyła jego nowa, klockowa wersja, bowiem stara jest bardzo trudna do znalezienia, a na rynku wtórnym osiąga zawrotne ceny. Co ciekawe, odświeżony Duch będzie zestawem o znacznie większej ilości klocków (aż 1394). Kiedy tylko informacja ta wyciekła, rozpoczęły się spekulacje, czy do Ducha będzie dołączona Zjawa. Dziś spekulacje dobiegają końca, a my wiemy już, że w zestawie faktycznie znajdziemy też mniejszy statek, który z Duchem może się łączyć.

Zresztą poza łączeniem z Duchem, zestaw oferować będzie też kilka innych, urozmaicających zabawę funkcjonalności, także zapowiada się on naprawdę nieźle.

Na uwagę zasługują też minifigurki, bo nie ma ich może za wiele (5 przy też wielkości zestawu, wydaje się absolutnym minimum), ale zapowiadają się ciekawie. Mamy tutaj bowiem bardzo dobrze wyglądającą Herę, jej syna, Jacena, odświeżonego Choppera, a także dwie nowe postaci: kalamariańskiego porucznika (lub porucznik) Beytę oraz Pierwszego Oficera Hawkinsa.

A tutaj jeszcze podsumowanie szczegółów zestawu:

Numer zestawu: 75357
Wiek: 10+
Liczba elementów: 1394
Minifigurki: Hera Syndulla, Jacen Syndulla, Chopper, Lt. Beyta, First Officer Hawkings
Cena: 169,99 USD (polska cena nie jest jeszcze znana, aczkolwiek oscylować będzie zapewne w granicach 650-700 PLN)

Inne ciekawostki

Zdjęcia zestawu zdradziły też kilka ciekawostek na temat nadchodzącego serialu i nie chodzi tylko o dwie nowe postaci, które otrzymały swoje minifigurki.

Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę, jest Jacen Syndulla, najwyraźniej, niczym Pinokio, stał się prawdziwym chłopcem, a nie pół człowiekiem, pół Twi’lekiem. Dla przypomnienia, wcześniej wyglądał on tak:

Druga ciekawostka pochodzi z samego pudełka, gdzie da się zauważyć statek, którego jeszcze w odległej galaktyce nie widzieliśmy:

Jest niemal pewne, że zobaczymy go w nadchodzącym serialu, ale może też w innym, nawiązującym do niego zestawie LEGO Star Wars.

Ale odkładając na bok spekulacje, chętnie poznamy Wasze opinie na temat nowego, klockowego Ducha.

Źródło: link.