Temat Mandalorianina znów na jakiś czas przycichł, ale oczywiście wiedzieliśmy, że taki stan rzeczy długo się nie utrzyma. Dlatego też dziś mamy nowe informacje na temat zbroi (i nie tylko) głównego bohatera, które dostarczył niezawodny portal MakingStarWars.net.

Zbroja Mandalorianina

Pierwsze wzmianki na temat zbroi, którą przywdzieje Pedro Pascal powiały się już wcześniej, ale teraz zebrało się ich już na tyle dużo, że warto o tym napisać.

Najważniejszą informacją jest fakt, że zbroja głównego bohatera będzie ewoluowała na przestrzeni całego serialu. W wyposażeniu, które zobaczyliśmy na pierwszym i jak dotąd jedynym zdjęciu, dopatrzyć można było się elementów zbroi szturmowców ze Scarif. Z czasem zbroja Mandalorianina wzbogaci się także o elementy wyposażenia szturmowców śmierci. Portal MSW zapytał swych źródeł, czy oznacza to, że w zbroi pojawią się czarne elementy, nie otrzymał jednak jednoznacznej odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się tylko, że ewolucja wyposażenia tytułowego bohatera zmierzać będzie w kierunku chromowanego stylu dopasowanego do jego hełmu.

Jest to o tyle ciekawe, że dla Mandalorian których widzieliśmy do tej pory, ich zbroje były niemal świętością, a nie polem do ciągłych eksperymentów i modyfikacji. Czy możne oznaczać to, że Pedro Pascal gra bohatera, który stracił swą oryginalną zbroję i teraz odbudować musi ją niemalże od zera, za punkt wyjścia mając jedynie hełm? Zobaczymy.

Pojawiła się też informacja, że zbroja Mandalorianina i jej ewolucja składać będzie się niejako z pięciu etapów, a wraz z nimi będziemy dowiadywać się ciekawych rzeczy na temat kultury Mando. Nie wiadomo, czy będą to rzeczy, które znaliśmy już dzięki serialowi Wojny Klonów czy Rebelianci, ale nawet jeśli, można się domyślać, że informacje te zostaną rozwinięte, a nasza wiedza poszerzona.

Enklawa Mandalorian

Portal MSW informuje też, że w serialu zobaczymy tajną enklawę Mandalorian, z którą główny bohater jest mocno powiązany. Tam też spotykamy zbrojmistrza, a raczej zbrojmistrzynię, która w głównej mierze odpowiada za ulepszanie zbroi naszego bohatera. Pojawiło się nawet porównanie do słynnego Q z filmów o Jamesie Bondzie.

Czy w ową zbrojmistrzynię wcielać się może Gina Carano lub Emily Swallow? Jest to całkiem prawdopodobne, ale mnie i tak bardziej zastanawia, czy ową postacią może okazać się Sabine Wren? Wiemy, że była ekspertką w tworzeniu broni, więc w tej kwestii wszystko by pasowało. Aczkolwiek jej spokojne życie z dala od akcji już Sabine nie przypomina. A jak wy myślicie?

THE MANDALORIAN

Przypomnijmy, że pierwszy aktorski serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen, za który odpowiada Jon Favreau zadebiutuje pod koniec 2019 roku na platformie streamingowej Disney+. Pierwszy z ośmiu odcinków wyreżyseruje Dave Filoni, a wśród innych reżyserów są także Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard, Deborah Chow (Better Call Saul), czy Rick Famuyiwa.

WIĘCEJ O SERIALU

A tutaj inne doniesienia na temat serialu aktorskiego:

 

Źródło: link.