Od momentu, kiedy obsada serialu The Mandalorian została oficjalnie ogłoszona, każdy z fanów bawił się na pewno w spekulacje, w jakie role wcielą się poszczególni aktorzy. Wiadomo było tylko tyle, że Pedro Pascal będzie grał tytułowego Mandalorianina. Ale teraz, niezawodny w takich kwestiach portal MakingStarWars.net ma dla nas bardzo ciekawe informacje na temat roli weterana Nicka Nolte.

Rola Nicka Nolte

Doniesienia (co prawda nieoficjalne, ale niemal pewne) są zaskakujące, okazuje się bowiem, że aktor miałby zagrać… Ugnaughta.

Te konusowate „świniaki” po raz pierwszy ujrzeliśmy w Imperium Kontratakuje, jeden z nich dość regularnie pojawiał się w serialu Rebelianci, a wróbelki ćwierkają, że i w nadchodzącej w styczniu powieści Ostatni strzał Ugnaught się pojawi.

Ale wracając do Mandalorianina i Nicka Nolte, najciekawsze jest to, że z jednej strony postać nie będzie tworzona komputerowo, ale z drugiej, aktor ani razu nie pojawił się też na planie, a ponoć już ukończył swoją pracę nad serialem. Jak zatem się to stało? Odpowiedzią jest stworzona na potrzeby serialu, niezwykle zaawansowana maska animatroniczna. Wyobraża ona głowę inspirowanego fizjonomią Nicka Nolte Ugnaughta, a na planie noszona jest przez niziutką aktorkę. Maska reaguje ponoć na komendy głosowe, a jej mimika i ruchy ust źródła określiły jako fenomenalne.

Ponoć sam Nick Nolte ma za sobą jedynie kilkugodzinną sesję, podczas której użyczał swojego głosu. Może to oznaczać, że jego postaci w serialu nie zobaczymy zbyt wiele, aczkolwiek rasa Ugnaughtów nie jest znana ze swojej wylewności (a przynajmniej do tej pory nie dali się z tej strony poznać), więc nawet te kilka godzin nagrań może spokojnie wystarczyć na cały sezon.

THE MANDALORIAN

Przypomnijmy, że pierwszy aktorski serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen, za który odpowiada Jon Favreau zadebiutuje pod koniec 2019 roku na platformie streamingowej Disney+. Pierwszy z ośmiu odcinków wyreżyseruje Dave Filoni, a wśród innych reżyserów są także Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Bryce Dallas Howard, Deborah Chow (Better Call Saul), czy Rick Famuyiwa.

WIĘCEJ O SERIALU

A tutaj inne doniesienia na temat serialu aktorskiego:

Źródło: odnośnik.